Zavrieť

Porady

Fakturácia

Ak mám v ZL uvedené Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov

môžem pri fakturovaní uvádzať text - fakturujeme vám za prevedené pomocné stavebné práce. faktúry vystavujem pre druheho zivnostnika, ktorý robí elektroinstalacne práce. fakturujem mu za práce:vysekávanie drážok pre inštalačné rozvody. Bude to v súlade so zákonom a živnostenským opravnením? Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    super a bude to v poriadku aj z mojej strany a aj zo strany toho druhého ? v prípade kontroly nemozeme dostat pokutu za neoprávnene vykonávane práce?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janka7531 Pozri príspevok
    super a bude to v poriadku aj z mojej strany a aj zo strany toho druhého ? v prípade kontroly nemozeme dostat pokutu za neoprávnene vykonávane práce?
    A prečo by to nebolo? Ak fakturuješ vykonané práce, na ktoré máš živnosť, tak je to OK.
    len sa pýtam, lebo človek nikdy nevie a nebola som si istý. Viac hláv viac rozumu. ďakujem velmi pekne

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    nechcem zakladať novú tému, tak to vsuniem sem, aj keď to s uvedenou témou až tak nesúvisí...
    dostala sa mi do rúk faktúra, kde je uvedné IČO - rodné číslo toho človeka a to je všetko, nie je tam DIČ ani nič iné....
    ​chcela som tú faktúru vrátiť späť, ale ten človek tvrdí, že to takto robí už roky... je to za projekty a on údajne nemôže mať živnosť.... To som od neho ani nepožadovala, ale myslím si, že by mal mať pridelené DIČ od daňového úradu, ak túto činnosť vykonáva pravidelne..... aký máte na to názor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.