Zavrieť

Porady

Premiestnenie tovaru do inej krajiny EU za ucelom vyvozu do tretich krajin do 30.09.2012

Mam otazku tykajucu sa premiestnenia tovaru do inej krajiny EU za ucelom vyvozu do tretich krajin podla pravnej upravy do 30.09.2012. V zakone o DPH platnom do 30.09.2012 je uvedene, ze taketo premiestnenie tovaru sa povazuje za dodanie tovaru za protihodnotu ak tovar nebol precleny v SK. Zaroven som sa docitala v metodickom pokyne drsr o nasledovnych povinnostiach takehoto vyvozcu:

1. vystavit doklad o priemiestneni tovaru pre ucel oslobodenia tovaru podla §43 a uviest ho v DP k DPH v SR ako intrakomunitarne dodanie do krajiny vyvozu + podat suhrnny vykaz
2. zaregistrovat sa pre ucely DPH v krajine do ktorej sa tovar premiestnil a tam podat dan.priznanie k DPH, v ktorom predpoklada, ze sa uvadza nadobudnutie tovaru + samotny vyvoz tovaru

Moja otazka znie, ci nahodou nebolo mozne tuto registraciu obist tak, ze sa danova povinnost prenesie na deklaranta/zastupcu - cize spolocnost registrovanu pre ucely DPH v danej krajine vyvozu, ktora zastupovala spolocnost v colnom konani. Nikde som k tomu nic nenasla, my sme takto vyvazali minuly rok a deklarant, ktory nas zastupoval nas neupozornil na nutnost registracie pre DPH v danej krajine vyvozu, keby to viem, tak by som ziadala tovar preclievat v SK.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Klara321 je offline (nepripojený) Klara321

    Klara321
    Ak by este niekoho zaujimala odpoved na moju otazku vyssie, vec sa ma tak, ze registracia v skutocnosti potrebna nebola. Vyvoz sa v danovom priznani vykazal iba ako vyvoz aj ked bol tovar premiestneny pred tym do inej krajiny za ucelom vyvozu. Nasa pravna uprava nebola v sulade s Nariadenim rady Europskej komisie, co sa napravilo v novele Zakona o DPH platnej od 1.10.2013.
    Naposledy upravil Klara321 : 19.03.13 at 10:20
    Niamh Ahoj, máme podobný prípad - čo sa zmenilo od 1.10.2013? Ako by to bolo teraz? Ďakujem :-)

    Premiestnenie tovaru do inej krajiny EU za ucelom vyvozu do tretich krajin do 30.09.2012

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.