Zavrieť

Porady

danove priznanie k dani z FO - dochodca a zivnostnik

Dobry den,

vyplnam danove priznanie na dan z prijmov FO typ B za rok 2012 a mam niekolko otazok ohladom spravneho vyplnenia:
Kratky popis situacie: Prijem za zivnosti za obdobie 20.8 - 31.12.2012 bol 1200 eur
Pocas obdobia 1.1 - 27.5.2012 bol evidovany ako nezamestnany na urade prace, ale nebola vyplacana podpora v nezamestnanosti, od 28.5.2012 vznikol narok na predcasny dochodok a od tej doby je poberatel predcasneho dochodku, socialna poistovna v obdobi 28.5 - 31.12. vyplatila dochodok v sume 2699,52 eur.

Na zaklade hore uvedenych skutocnosti som vyplnila VI. oddiel vypocet zakladu dane nasledovne: prijmy zo zivnosti 1200 eur, vydavky 480, zaplatene poistne do socialnej poistovne a zdravotnej poistovne - 0 eur. Vysiel mi ciastkovy zaklad dane 720 eur.

V oddiely VIII. vypocet zakladu dane z ostatnych prijmov Tab. c. 3, riadok 8 - dochodky a podobne opakujuce sa polozky - MA alebo NEMA byt uvedena suma vyplateneho predcasneho dochodku 2699,52 EUR?

X. ODDIEL - Vypocet dane
Znizenie zakladu dane - nezdanitelna cast na danovnika - ma narok na celu sumu 3644,74 alebo iba pomernu cast za 5 mesiacov prevadzkovania zivnosti?
alebo mam znizit nezdanitelnu cast o sumu vyplateneho predcasneho dochodku?

Ake prilohy mam uviest k danovemu priznaniu?

Za odpovede vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    TINA.V Pozri príspevok
    Dobry den,

    vyplnam danove priznanie na dan z prijmov FO typ B za rok 2012 a mam niekolko otazok ohladom spravneho vyplnenia:
    Kratky popis situacie: Prijem za zivnosti za obdobie 20.8 - 31.12.2012 bol 1200 eur
    Pocas obdobia 1.1 - 27.5.2012 bol evidovany ako nezamestnany na urade prace, ale nebola vyplacana podpora v nezamestnanosti, od 28.5.2012 vznikol narok na predcasny dochodok a od tej doby je poberatel predcasneho dochodku, socialna poistovna v obdobi 28.5 - 31.12. vyplatila dochodok v sume 2699,52 eur.

    Na zaklade hore uvedenych skutocnosti som vyplnila VI. oddiel vypocet zakladu dane nasledovne: prijmy zo zivnosti 1200 eur, vydavky 480, zaplatene poistne do socialnej poistovne a zdravotnej poistovne - 0 eur. Vysiel mi ciastkovy zaklad dane 720 eur.

    V oddiely VIII. vypocet zakladu dane z ostatnych prijmov Tab. c. 3, riadok 8 - dochodky a podobne opakujuce sa polozky - MA alebo NEMA byt uvedena suma vyplateneho predcasneho dochodku 2699,52 EUR?

    X. ODDIEL - Vypocet dane
    Znizenie zakladu dane - nezdanitelna cast na danovnika - ma narok na celu sumu 3644,74 alebo iba pomernu cast za 5 mesiacov prevadzkovania zivnosti?
    alebo mam znizit nezdanitelnu cast o sumu vyplateneho predcasneho dochodku?

    Ake prilohy mam uviest k danovemu priznaniu?

    Za odpovede vopred dakujem.
    tak vitaj na porade ..
    No a ja by som to spravila tak, že žiadne DP by som nerobila (nie je povinnosť - viď zák o DzP) - ale poslala by som krátke oznámenie na DU - o nepodaní DP z dôvodu nízkeho príjmu (napr): Oznamujem Vám, že v roku 2012 boli moje príjmy menšie ako 50% NČZD, z tohto dôvodu neodám DP.

    ešte doplním, že treba použiť vyhľadávanie - takéto otázky sú už tu zodpovedaná niekoľkokrát
    Naposledy upravil Katy a R : 15.03.13 at 12:27

    danove priznanie k dani z FO - dochodca a zivnostnik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.