Zavrieť

Porady

pripočitateľné položky

S.r.o. kúpila auto, ktoré používa spoločník aj na súkromné účely. Urobila som si pomer 60 % služobne a 40 % súkromne. Zo všetkých nákladov na auto som si vypočítala 40 % a túto sumu som pri uzávierke dala ako pripočitateľnú položku - položka zvyšujúca výsledok hospodárenia.
Je to tak prosím správne - som nováčik v podvojnom účtovn.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    renaap Pozri príspevok
    áno, je aj zamestnancom
    auto využíva ako zamestnanec ? Pýtam sa kvoli zdaneniu 1% OC mot.vozidla mesačne ako príjem zo závislej činnosti.

    renaap je offline (nepripojený) renaap

    renaap
    auto používa s.r.o. na služobné cesty, ale používa ho spoločník a aj spoločníkova manželka súkromne. Podľa najazdených km som to rozdelila približne na ten pomer

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    renaap Pozri príspevok
    auto používa s.r.o. na služobné cesty, ale používa ho spoločník a aj spoločníkova manželka súkromne. Podľa najazdených km som to rozdelila približne na ten pomer
    To je v poriadku - ja som (mimo témy) riešila aj zdanenie zo závislej činnosti

    renaap je offline (nepripojený) renaap

    renaap
    Ďakujem moc za odpovede.
    Ešte k tomu zdaneniu zo závislej čin. - malo by sa to robiť tak, že jeho jazdy zdaňovať 1% z OC ako príjem zo závislej činnosti a to čo jazdí jeho manželka - to sa nezdaňuje?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    renaap Pozri príspevok
    Ďakujem moc za odpovede.
    Ešte k tomu zdaneniu zo závislej čin. - malo by sa to robiť tak, že jeho jazdy zdaňovať 1% z OC ako príjem zo závislej činnosti a to čo jazdí jeho manželka - to sa nezdaňuje?
    Nie jeho jazdy, ale ak je so zamestnancom urobená dohoda o využívaní služ.mot.vozidla na súkr.účely. zdaňuješ ako nepeňažný príjem mesačne 1% OC mot.vozidla.

    Pozri § 5 odst.3 prísm.a) ZoDzP

    (3) Príjmom zamestnanca je aj

    a) suma vo výške 1 % zo vstupnej ceny vozidla podľa § 25 za každý aj začatý kalendárny mesiac poskytnutia motorového vozidla zamestnávateľa na používanie na služobné a súkromné účely. Ak ide o prenajaté vozidlo, vychádza sa z obstarávacej ceny vozidla u pôvodného vlastníka, a to aj v prípade, ak dôjde k následnej kúpe prenajatého vozidla. Ak v obstarávacej cene vozidla nie je zahrnutá daň z pridanej hodnoty, 6) na účely tohto ustanovenia sa o túto daň cena zvýši,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.