Zavrieť

Porady

Kedy v ktorých situáciach je potrebné vyplniť daňové priznanie k dani z príjmov FO TYP A ako opravné daňové priznanie a v ktorých situáciach ako dodatočné daňové priznanie?

Dobrý deň potrebovala by som poradiť v takejto situácii, toho času som momentálne zamestnaná a v roku 2012 som pracovala u dvoch zamestnávateľov a terajašieho zamestnávateľa som požiadala o ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti za rok 2012 ale nedopatrením som mu predložila potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, daňovom bonuse ... len od jedného zamestnávateľa, toho druhého som úplne zabudla a teraz mám vykonané ročné zúčtovanie len od toho jedného zamestnávateľa a od druhého mám len to potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, daňovom bonuse ..., čiže ročné zúčtovanie dane je urobené bez jedného zamestnávateľa tak som sa chcela opýtať ako teraz vyplniť Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ A, ako opravné daňové priznanie alebo ako dodatočné daňové priznanie, a ako vlastne mám vyplniť to daňové priznanie spočítavať sumy z jedného potvrdenie a z druhého a tú sumu napísať do toho formulára, napríklad ak mám a ročnom zúčtovaní písané v kolónke úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti ....sumu napr. 300,00 a na potvrdení o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, daňovom bonuse ...,sumu napr. 100,00 tak tieto sumy spočítam a uvediem do daňového priznania? A tak postupujem aj v iných kolónkach? ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kedy v ktorých situáciach je potrebné vyplniť daňové priznanie k dani z príjmov FO TYP A ako opravné daňové priznanie a v ktorých situáciach ako dodatočné daňové priznanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.