Zavrieť

Porady

Opravné daňové - výkazy

ak podám daňové priznanie PO aj s výkazmi (elektronicky) a našla som si chybu, podám opravné daňové priznanie, mám opraviť aj výkazy? alebo tie už neopravujem? Zmenila sa mi iba výška dane z príjmu - zle som vypočítala odpisy
Ďakujem ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ....zmenila sa Ti predsa aj súvaha a výsledovka. Máš iný stav na 551, 08x, 341 a 591, či?!

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    iba daňové odpisy som opravovala takže sa mi zmenila iba 341 a 591, ja len že či to mám ešte zaúčtovať - opraviť do roka 2012 alebo keď som už podala výkazy tak účtovať cez opravy v roku 2013.

    Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

    Jana1303
    FO vedie jednoduché účtovníctvo - spracúvava účtovníctvo... ale v DP FO B na str. 3 v VI.odd. zaškrtla, "uplatňujem preukázateľne výdavky podľa § 6 ods. 14 zákona X pri príjmoch podľa § 6 odst. 1 a 2 zákona

    DP FO B už je elektronicky odoslané, je potrebné je opraviť - vyhodiť X a odoslať opravné DP elektronicky, ale nech to nechá tak.....

    ďakujeme za odpovede

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    rommy Pozri príspevok
    iba daňové odpisy som opravovala takže sa mi zmenila iba 341 a 591, ja len že či to mám ešte zaúčtovať - opraviť do roka 2012 alebo keď som už podala výkazy tak účtovať cez opravy v roku 2013.
    Ak ÚZ nie je ešte schválená môžeš otvoriť knihy a zaúčtovať správne sumy a podať opravené výkazy.
    Po schválení už účtovné knihy otvárať nemôžeš.

    Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

    Jana1303
    Jana1303 Pozri príspevok
    FO vedie jednoduché účtovníctvo - spracúvava účtovníctvo... ale v DP FO B na str. 3 v VI.odd. zaškrtla, "uplatňujem preukázateľne výdavky podľa § 6 ods. 14 zákona X pri príjmoch podľa § 6 odst. 1 a 2 zákona

    DP FO B už je elektronicky odoslané, je potrebné je opraviť - vyhodiť X a odoslať opravné DP elektronicky, ale nech to nechá tak.....

    ďakujeme za odpovede




    prosíííím prosím.....

    urbariatps je offline (nepripojený) urbariatps

    urbariatps
    a je problém urobiť opravné DP ?ak do termínu podania riadneho DP urobíte opravné nehrozia ani sankcie

    ini je offline (nepripojený) ini

    ini
    podala som opravné daňové priznanie, ale zmena na dani bola taká nízka, že mi to neovplyvnilo výkazy. Nemusím ich teda podávať nanovo, že?

    Opravné daňové - výkazy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.