Zavrieť

Porady

Je možné uplatniť si náklad za autorský honorár dodávateľovi pod 16r. ???

​som na pochybách pri výdavku, ktorý som ako živnostník neregistrovaný pre DPH vyplatil svojmu synovi (15 rokov)... jedná sa o 500,-€ za copyright webdesignu pre klienta, na základe autorskej zmluvy a rovnako 200,-€ za preklad textov na web stránke tiež pre klienta do angličtiny, to na základe zmluvy o dielo... mladý nemá živnosť a nie je registrovaný pre žiadnu činnosť, ktorú by som mohol uplatniť, ale peniaze si zaslúžil a aj som mu ich vyplatil... aspoň zistil, aké je to pracovať a stíhať termíny a ako dlho trvá, kým príde platba... :-) ak by sa toto dalo ešte aj daňovo použiť a nešlo by to z rodinného rozpočtu, ale ako výdavok firmy, bol by to pre mňa skvelý výchovný nástroj... viete mi s tým poradiť??? dá sa to vsunúť medzi výdavky??? alebo to musím nechať bokom a zacvakať zo svojho??? tentokrát to bolo jednorázové, ale do budúcna by som v tom rád pokračoval... bude to takto možné riešiť???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Je možné uplatniť si náklad za autorský honorár dodávateľovi pod 16r. ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.