Zavrieť

Porady

urok z pozicky - oznamenie

SRO vyplatila konatelovi urok z pozicky z roku 2010 vo vyske 1400,- Eur... Musi to sro oznamit danovemu uradu?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je teraz online Evanka

    Evanka
    Dotyčný podá daňové priznanie typ B, ak to pre neho vyplýva v súvislosti s inými príjmami. V takom prípade sa z uvedeného príjmu platí aj odvod do ZP, pretože príjem z kapitálového majetku sa považuje v zmysle zákona o zdravotnom poistení za zárobkovú činnosť.

    Evanka je teraz online Evanka

    Evanka
    ZUZULAZU Pozri príspevok
    SRO vyplatila konatelovi urok z pozicky z roku 2010 vo vyske 1400,- Eur... Musi to sro oznamit danovemu uradu?
    dakujem

    ZUZULAZU Pozri príspevok
    A kto ma potom tu povinnost?na koho sa vztahuje?
    Asi si mala na mysli Oznámenie ..... podľa § 32 ods. 15 zákona SNR č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov § 49 a ods. 7)Zákona o dani z príjmov.
    V takom prípade vzniká povinnosť do 2. 4. 2013, oznámiť správcovi dane informácie o vyplatenom, poukázanom alebo pripísanom úrokovom príjme za rok 2012 fyzickej osobe, ktorá je daňovníkom členského štátu Európskej únie, závislého územia uvedeného v prílohe č. 4 alebo územia tretieho štátu uvedeného v prílohe č. 5 zákona o dani z príjmov a ktorá je konečným príjemcom tohto príjmu.
    Jedná sa o vyplatenie úrokov daňovníkom podľa §2 písm t). Sú to daňovníci, ktorí na území SR sú s obmedzenou daňovou povinnosťou.
    Tak hovorí zákon.
    Oznamuje sa na priloženom tlačive
    Naposledy upravil Evanka : 27.03.13 at 18:49

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Taká povinnosť nie je nikde určená, aspoň o nej neviem. Príjemca úroku má povinnosť priznať úrok ako osoba podľa § 7, ods. 1/c, ZoDP. Ale iné povinnosti by tam už nemali byť.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Asi myslela bonzácky paragraf. Táto povinnosť je od 1.1.2012 riešená v § 49a osd. 8 zákona 595/2003. Ale aj tu platí, že ak si úroky vyplatila na bankový účet teda prevodom, nejedná sa o platbu v hotovosti.

    ZUZULAZU je offline (nepripojený) ZUZULAZU

    ZUZULAZU
    ja som myslela oznamenie o urokovom prijme ktore je potrebne podat do 2.4.....nechapem vsak na koho sa ta povinnost vztahuje.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    ZUZULAZU Pozri príspevok
    ja som myslela oznamenie o urokovom prijme ktore je potrebne podat do 2.4.....nechapem vsak na koho sa ta povinnost vztahuje.
    To si asi čítala v nejakom novinovomm poradenstve... ak je taká povinnosť niekde určená, tak sa môže vzťahovať iba na príjemcu úroku. Ak podá priznanie, tak ... ako keby sa stalo.

    ZUZULAZU je offline (nepripojený) ZUZULAZU

    ZUZULAZU
    Nasla som to tuto :
    http://www.podnikajte.sk/prevadzka-f...-paragraf.xhtm

    mne z toho vyplyva, ze ked konatel poskytne pozicku do sro a vyplatia sa mu z nej uroky, tak sro to musi oznamit spravcovi dane.Ale nejak sa mi to nezda :-)

    Evanka je teraz online Evanka

    Evanka
    ZUZULAZU Pozri príspevok
    SRO vyplatila konatelovi urok z pozicky z roku 2010 vo vyske 1400,- Eur... Musi to sro oznamit danovemu uradu?
    dakujem
    Nie, s.r.o. nemá v tomto prípade povinnosť oznamovania uvedeného príjmu daňovému úradu.

    urok z pozicky - oznamenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.