Zavrieť

Porady

Vztahuje sa aktualne nejaka dan na >>DAR zo zahranicia<< ?

Ak mi posle nejaka organizacia/ nadacia peniaze vo forme DARu na ucet vztahuje sa na to nejaka dan alebo nie je potrebne nic zdanovat z toho ?

A je nejaky rozdiel ak tie peniaze ulozim na klasicky ucet v banke alebo podnikatelsky ? Popripade ako je to ak by som to chcel ulozit na moj Paypal ucet ?

Ak mi vie niekto s tim poradit budem mu velmi vdacny.

​Dakujem Velmi pekne za kazdu informaciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kto je prijímatelom daru ? - PO, živnostník, nadácia, alebo ? Na aký účel bol dar poslaný ?
    zatial nie je nikto prijimatelom, ale informativne sa pytam ze kde a ako sa da spravit aby to nebolo zdanene. A pytam sa teraz tak informativne, pre pripad ak by mi niekto chcel poslat, co je asi v blizkej buducnosti mozne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ondrej Bobalik Pozri príspevok
    zatial nie je nikto prijimatelom, ale informativne sa pytam ze kde a ako sa da spravit aby to nebolo zdanene. A pytam sa teraz tak informativne, pre pripad ak by mi niekto chcel poslat, co je asi v blizkej buducnosti mozne.
    informatívne sa na takto položenú otázku odpovedať nedá. Iba ak, že daň z darovania bola pred niekolkými rokmi zrušená.
    ok rozumiem a teraz ak mi nejaka organizacia zo sveta chce poslat nejaku sumu penazi, tak kde je najlepsie ich ulozit na aky typ uctu ? teda niekde kde by bolo najmenej natahovaciek so zakonom ak je roziel medzi zaslanim takehoto daru napr. na podnikatelsky alebo klasicky ucet

    Vztahuje sa aktualne nejaka dan na >>DAR zo zahranicia<< ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.