Zavrieť

Porady

Živnostník: káva a espresso prístroj do nákladov?

Môžem si ako živnostník (nezamestnávam nikoho) dať do nákladov kávu a espresso prístroj? Viem že sa táto téma rozoberala na rôznych fórach pomerne veľa, no vždy išlo o firmu ktorá kupovala kávu a nápoje pre zamestnancov. Nejde mi v podstate o žiadne znižovanie základu a podobne, no kávy pijem pomerne veľa popri práci a preferujem kvalitnejšiu kávu, ak by bola možnosť dať si do nákladov tak prečo nie... Logicky by to malo ísť, veď ak pracujem samozrejme aj pijem. Ak vypijem denne napr. 3 šálky pričom na jednu je potrebné 7g kávy (bežná dávka na espresso) tak viem vyrátať koľko kávy reálne spotrebujem. V podstate by som to neriešil no za rok to vychádza na asi 6-7kg kávy. Ďakujem
danac1 Dobrý deň, chcela by som sa prosím poradiť: SZČO účtujúci v PU, remeselník, môže si dať do nákladov záhradný domček, postavený na vlastnom pozemku, pričom ho využíva na odkladanie náradia, resp. dielňu? Ďakujem pekne za odpoveď, prajem príjemný deň.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mila123
reddwarf Pozri príspevok
Môžem si ako živnostník (nezamestnávam nikoho) dať do nákladov kávu a espresso prístroj? Viem že sa táto téma rozoberala na rôznych fórach pomerne veľa, no vždy išlo o firmu ktorá kupovala kávu a nápoje pre zamestnancov. Nejde mi v podstate o žiadne znižovanie základu a podobne, no kávy pijem pomerne veľa popri práci a preferujem kvalitnejšiu kávu, ak by bola možnosť dať si do nákladov tak prečo nie... Logicky by to malo ísť, veď ak pracujem samozrejme aj pijem. Ak vypijem denne napr. 3 šálky pričom na jednu je potrebné 7g kávy (bežná dávka na espresso) tak viem vyrátať koľko kávy reálne spotrebujem. V podstate by som to neriešil no za rok to vychádza na asi 6-7kg kávy. Ďakujem
alebo ponúkaš vrámci degustácie a prezentácie kávu? v tom prípade áno, inak žiaľ......

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975
podľa mňa- espresso( stroj )- ÁNO, následne kávu - NIE..., Ale niesom účtovník...

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
reddwarf Pozri príspevok
Môžem si ako živnostník (nezamestnávam nikoho) dať do nákladov kávu a espresso prístroj? Viem že sa táto téma rozoberala na rôznych fórach pomerne veľa, no vždy išlo o firmu ktorá kupovala kávu a nápoje pre zamestnancov. Nejde mi v podstate o žiadne znižovanie základu a podobne, no kávy pijem pomerne veľa popri práci a preferujem kvalitnejšiu kávu, ak by bola možnosť dať si do nákladov tak prečo nie... Logicky by to malo ísť, veď ak pracujem samozrejme aj pijem. Ak vypijem denne napr. 3 šálky pričom na jednu je potrebné 7g kávy (bežná dávka na espresso) tak viem vyrátať koľko kávy reálne spotrebujem. V podstate by som to neriešil no za rok to vychádza na asi 6-7kg kávy. Ďakujem
To, koľko vypiješ kávy je len a len tvoja súkromná vec a nie je to výdavok, ktorý by súvisel s predmetom podnikania. Takže kávovar aj káva je VNZD. VOZD jedine v prípade, že ju aj predávaš, teda je predmetom podnikania.

reddwarf je offline (nepripojený) reddwarf

reddwarf
Mila123 Pozri príspevok
alebo ponúkaš vrámci degustácie a prezentácie kávu? v tom prípade áno, inak žiaľ......
Ako prevádzkovateľ internetového obchodu... jedine že by som ju posielal v termoske Tak nič no, ďakujem všetkým za odpoveď

Živnostník: káva a espresso prístroj do nákladov?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.