Zavrieť

Porady

uctovanie u zivnostnika v PU

Dobrý večer, prosím o som živnostník od r. 2011, ale v 3/2013 som začal prevádzkovať potraviny, doteraz som účtovníctvo neviedol, ako začat? Doteraz som nemal žiadne príjmy ani výdavky, ako zaučtavať vklad do podnikania, keď nie som registrovaný v OR.
Mám ekonomickú školu, takže čo to viem len potrebujem poradiť ako začat?
Ďalej sa chcem spýtať, rozhodol som sa účtovať zásoby spôsobom B - nemusím viesť položkovitú evidenciu nakúpeného tovaru? Nakupujem aj v hotovosti na bločky, ku ktorým nemám faktúru a tieto uhrádzam priamo z tržieb v predajni ako toto účtovať, aj fakúry uhrádzam priamo v predajni.
Pri bankovom účte, ktorý používam aj na súkromné a podnikateľské účely, mám účtovať len o položkách, ktoré súvisia s podnikaní, a čo potom zostatok na účte a v účtovníctve?

Ďakujem za odpovede, dúfam, že sa dá porozumieť otázkam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    emilli Pozri príspevok
    Dobrý večer, prosím o som živnostník od r. 2011, ale v 3/2013 som začal prevádzkovať potraviny, doteraz som účtovníctvo neviedol, ako začat? Doteraz som nemal žiadne príjmy ani výdavky, ako zaučtavať vklad do podnikania, keď nie som registrovaný v OR.
    Mám ekonomickú školu, takže čo to viem len potrebujem poradiť ako začat?
    Ďalej sa chcem spýtať, rozhodol som sa účtovať zásoby spôsobom B - nemusím viesť položkovitú evidenciu nakúpeného tovaru? Nakupujem aj v hotovosti na bločky, ku ktorým nemám faktúru a tieto uhrádzam priamo z tržieb v predajni ako toto účtovať, aj fakúry uhrádzam priamo v predajni.
    Pri bankovom účte, ktorý používam aj na súkromné a podnikateľské účely, mám účtovať len o položkách, ktoré súvisia s podnikaní, a čo potom zostatok na účte a v účtovníctve?

    Ďakujem za odpovede, dúfam, že sa dá porozumieť otázkam.
    predpokladám, že účtujete v JU - vklad a výber podnikatela - VNZD,PNZD
    zásoby je potrebné viesť naskladových kartách
    pri bankovom účte účtujete aj súkromné platby ako PNZD alebo VNZD - zostatok na účte musí sedieť s bankovým výpisom
    Pri účtovaní v PU - súkromné platby účet 491
    Naposledy upravil Badko : 02.04.13 at 18:44 Dôvod: PU

    emilli je offline (nepripojený) emilli

    emilli
    Nie celkom rozumiem Vašej odpovedi, uctujem v podvojnom účtovníctve a aké nadskladové karty, keď predávam tovar cez registračnú pokladňu nerobím výdaj zo zásob a bločky mám všeobecné (napr. keď predám paštetu majku na bločku mám konzervy, atď).

    uctovanie u zivnostnika v PU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.