Zavrieť

Porady

513-náklady na repre

aký význam majú náklady na repre, keď sú pripočítateľnou položku k základu dane pri zostavovaní HV a tým je potom vyššia daň z príjmu? ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Taký, že ak ideš napr. na pracovný obed, večeru, nemusíš platiť zo svojho ale zaplatíš z firemného. Nie len repre je pripočítateľnou položkou.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    a o tieto peniaze je potom menej k deleniu - vyplate dividend. A následne aj k odvodom na zdravotne poistenie napriklad...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    rgng78 Pozri príspevok
    ok neplatím zo svojho, ale daň sa potom musí zaplatiť zo základu dane...platím tak či tak...aj zdravotné napr. sa musí zaplatiť, či máte či nemáte....ď. za odpoveď
    po lopate
    výnosy máš 100.000, náklady 70.000, zisk 30.000 - zaplatíš daň 23%, ostane ti 23.100. Ke´d si ideš tieto peniaze vyplatiť, tak povinne zaplatíš ešte štátu 14% zdravotný odvod t.j. cca 3234€. Suma sumarum ti ostane 19.866 a z týchto peňazí potom použiješ napríklad na pohostenie obchodných partnerov 2000€. Čistá ruka ti ostane 17.866€

    druhý príklad
    výnosy máš 100.000, náklady 72.000, zisk je 28.000 - daň zaplatíš 23% z 30.000, lebo 2.000 bol pripočitateľný účet 513.
    zisk po zdanení je 21.100. Z tejto sumy zaplatíš odvod na zdravotné poistenie 2954€. ostane ti 18146. Rozdiel je 280€. Obchodných partnerov si pohostil rovnako.

    Výpočty sú iba orientačné.

    rgng78 je offline (nepripojený) rgng78

    rgng78
    ok neplatím zo svojho, ale daň sa potom musí zaplatiť zo základu dane...platím tak či tak...aj zdravotné napr. sa musí zaplatiť, či máte či nemáte....ď. za odpoveď

    rgng78 je offline (nepripojený) rgng78

    rgng78
    ďakujem za odpoveď, ale ja potrebujem účtovníctvo v nejakých veciach "po lopate"...zatial sa do toho nehrniem to robiť, len sa o to zaujímam...robila som si iba kurz...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rgng78 Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď, ale ja potrebujem účtovníctvo v nejakých veciach "po lopate"...zatial sa do toho nehrniem to robiť, len sa o to zaujímam...robila som si iba kurz...
    To je určite málo, pozri Zákon o účtovníctve, postupy účtovania. Obstaraj si praktickú príručku PÚ podnikateľov od Cenigovej.

    513-náklady na repre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.