Zavrieť

Porady

príjem zo závislej činnosti popri TPP

Zdravím, prosím poradiť. Popri TPP som mala v roku 2012 príjemaj zo závislej činnosti 1x v hodnote 86Eur, a 1x v hodnote 66Eur. Daňové priznanie za mňa podáva zamestnávateľ, kde mám TPP. Mala som pridať k daň.priznaniu za 2012 aj tieto dva potvrdenia o príjme zo závislej činnosti, ak áno, ako mám teraz postupovať, keď som to zamlčala? Vopred ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janetha Pozri príspevok
    Zdravím, prosím poradiť. Popri TPP som mala v roku 2012 príjemaj zo závislej činnosti 1x v hodnote 86Eur, a 1x v hodnote 66Eur. Daňové priznanie za mňa podáva zamestnávateľ, kde mám TPP. Mala som pridať k daň.priznaniu za 2012 aj tieto dva potvrdenia o príjme zo závislej činnosti, ak áno, ako mám teraz postupovať, keď som to zamlčala? Vopred ďakujem za radu.
    Poopravím tvoj príspevok, zamestnáv. nerobí zamestnancom DP ale RZD. V žiadosti o RZD bolo potrebné uviesť, že si mala aj iné príjmy a doložiť potvrdenia o týchto príjmoch. Zzamestnáv. by bol urobil RZD zo všetkých prímov zo ZČ. Treba podať DDP zo všetkých príjmov, ktorého prílohou bude aj potrvdenie o vykonaní RZD.

    janetha je offline (nepripojený) janetha

    janetha
    Ďakujem za odpoveď :-)
    DDP, -je doplnkové daňové priznanie?
    Mala som paltiť aj odovod do ZP? pripadne SocP?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janetha Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď :-)
    DDP, -je doplnkové daňové priznanie?
    Mala som paltiť aj odovod do ZP? pripadne SocP?
    DDP- dodatočné daňové priznanie. A aký to bol príjem, ktorý si nedala do RZD? Ale ak to boli dohody, tie boli bez odvodov.

    janetha je offline (nepripojený) janetha

    janetha
    Ano, boli to 2 dohody, za jednu som dostala 80Eur a za druhu 66 Eur. Čiže do RZP som neuviedla 146Eur.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janetha Pozri príspevok
    Ano, boli to 2 dohody, za jednu som dostala 80Eur a za druhu 66 Eur. Čiže do RZP som neuviedla 146Eur.
    Do DDP ide príjem v hrubom, nie v čistom, čo si dostala. Ak máš potvrdenie o tých príjmoch, tak podľa neho uveď aj tie príjmy zo ZČ.

    janetha je offline (nepripojený) janetha

    janetha
    V hrubom je to 86,41 Eur , to je jedno potvrdenie. To druhé nemám.
    Myslela som si, že sa "priznávajú" len sumy nad určitú výšku a že ja do nej určit enespadám :-)

    janetha je offline (nepripojený) janetha

    janetha
    Takže ak tomu dobre rozumiem, vyžiadam si u môjho zamestnávateľa, kde mám TPP potvrdenie o RZP a s tým pojdem na DU aj s potvrdením o príjme zo závislej činnosti a požiadam o DDP?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janetha Pozri príspevok
    Takže ak tomu dobre rozumiem, vyžiadam si u môjho zamestnávateľa, kde mám TPP potvrdenie o RZP a s tým pojdem na DU aj s potvrdením o príjme zo závislej činnosti a požiadam o DDP?
    Nie DDP si musíš vypracovať sama, prílohou bude RZD aj potvrdenia o príjmoch zo ZČ z dohôd.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.