Zavrieť

Porady

otvorenie účtov neúčtovným spôsobom

Otvorenie účtov neúčtovným spôsobom čo to je?
Je to zaúčtovanie súvahy na stranu MD a D? Alebo to znamená otvorenie účtu napr. Banka ako v škole na T kde na jednej strane bude MD a na druhej strane D zaúčtujem tu začiatočný zostatok, pohyby podľa toho či patrí na stranu MD alebo D a na konci vypočítam KZ.

Mám také zadanie v práci už som to trošku pozabúdala viete mi niekto poradiť?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    ... zaskočila ma tvoja otázočka ... načo toto potrebuješ vedieť? ( možnože o niečom napovie ...) ... pretože si iný ako účtovný spôsob ani neviem predstaviť ... skôr by som použila termín " otvorenie účtovných kníh" ako "otvorenie účtov" ... ale myslím, že to v tomto prípade znamená to isté ...

    ... ale ... ak si povieme, na čo všetko je potrebné pri účtovaní pamätať: o. i. aj napr. zásada bilančnej kontinuity ( táto ma napadla ako prvá a ako jeden z možných dôvodov " neúčtovného" účtovania ..) ... a majúc na pamäti hlavne:

    Podľa § 7 ods. 1 zákona o účtovníctve je účtovná jednotka povinná účtovať tak, aby účtovná závierka poskytovala verný a pravdivý obraz o skutočnostiach, a ktoré sú predmetom účtovníctva. Podľa § 7 ods. 2 zákona o účtovníctve je zobrazenie v účtovnej závierke verné, ak obsah položiek účtovnej závierky zodpovedá skutočnosti a je v súlade s ustanovenými účtovnými zásadami a metódami. V súlade s § 8 ods. 1 zákona o účtovníctve v znení neskorších predpisov účtovná jednotka je povinná viesť účtovníctvo správne, úplne, preukázateľne, zrozumiteľne a spôsobom zaručujúcim trvalosť účtovných záznamov.
    Naposledy upravil promont maja : 23.04.13 at 05:29

    otvorenie účtov neúčtovným spôsobom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.