Zavrieť

Porady

príspevok

dobrý deň. chcem sa prosím informovať. manžel prišiel o prácu, ja som na materskej dovolenke. Máme nárok na nejaký príspevok? zo sociálky alebo z úradu práce? (napr. na byt...) ďakujem veľmi pekne za info
Xanti Koľko máte detí? Si na rodičovskej dovolenke alebo na materskej dovolenke? Je v tom rozdiel ... Vlastníte nehnuteľnosť?
Jana1603 som na rodičovskej dovolenke s jedným dieťaťom. nevlastníme žiadnu nehnuteľnosť, len bývame v byte, ktorý vlastnia moji rodičia. a manžel robil na zmluvu asi rok, potom prešiel na živnosť na cca rok a pol a potom robil zasa na zmluvu asi tri mesiace
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    podmienky na príspevky v hmotnej núdzi sú veľmi prísne - ale popozeraj tu, či spĺňate? http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226
    skúma sa príjem a aj majetok spoločne posudzovaných osôb.

    samozrejme, v prvom rade treba pozrieť, či manžel nemá nárok na dávku v nezamestnanosti (viď §104 zák o SP)

    allis je offline (nepripojený) allis

    allis
    ak sa zaevidoval na UP a ak odpracoval z 3 rokov minimalne 2 na zmluvu, tak ma narok na podporu v dlzke 6 mesiacov, kde mu vymeraju z platu denny prispevok...a ak nie, tak ma narok na davku v hmotnej nudzi 62,50 - ale samozrejme musi byt na urade prace...
    a s tym prispevkom na byvanie:

    Príspevok na bývanie
    patrí občanovi a fyzickým osobám, ktoré sa s občanom v hmotnej núdzi spoločne posudzujú, na úhradu nákladov spojených s bývaním, ak splnili podmienky nároku na dávku. Podmienky vzniku nároku: vlastníctvo bytu alebo rodinného domu, nájom bytu alebo rodinného domu, nájom obytnej miestnosti v zariadení určenom na trvalé bývanie, právo doživotného užívania v byte alebo rodinnom dome, uhrádzanie nákladov spojených s bývaním za predchádzajúcich 6 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov alebo preukázanie uznania dlhu a dohody o splátkach, podmienky nároku sa prehodnocujú raz za šesť po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov, nárok zaniká, ak úrad zistí, že občan v hmotnej núdzi nespláca uznaný dlh, ktorý predstavuje nedoplatky spojené s bývaním. Splnenie podmienok nároku na príspevok na bývanie sa neskúma: ak občan v hmotnej núdzi alebo niektorá z fyzických osôb, ktoré sa s občanom v hmotnej núdzi spoločne posudzujú, je poberateľom starobného dôchodku, ak občan v hmotnej núdzi alebo niektorá z fyzických osôb, ktoré sa s občanom v hmotnej núdzi spoločne posudzujú, je poberateľom inej dôchodkovej dávky alebo sociálneho dôchodku a dovŕšil 62 rokov veku, ak občanovi v hmotnej núdzi alebo niektorej z fyzických osôb, ktoré sa s občanom v hmotnej núdzi spoločne posudzujú, sa poskytuje starostlivosť v zariadení sociálnych služieb celoročne s poskytovaním bývania.
    Výška príspevku: 55,80 eura mesačne pre jednotlivca, 89,20 eura mesačne, ak je viac spoločne posudzovaných osôb.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Xanti Allis , nezavádzaj ...

    na dávku v hmotnej núdzi nie je automatický nárok. A bez bližších údajov od zaádvateľky sa nedá presne odpovedať.
    Katy a R šikulka si
    Katy a R allis, manžel nemá automaticky nárok na dávku v hmotnej núdzi ... predsa sa posudzujú spolu - ak má ona dobrú materskú, tak veru žiadna dávka v hmotnej núdzi neprichádza do úvahy! (všetko je v tom linku)
    allis vlastne ano, pardon... v manzelstve a s detmi je to inak...ale na tu podporu by mal mat narok, nie?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.