Zavrieť

Porady

vysvetlenie od mzdovej učovníčky ohľadom odprac. hodím v mesiaci

V prac. zmluve mam dohodnuty 40 hod. týždenne vráane prestavky na odpočinok a jedenie, v knihe dochadzky je zapis príchod o 10.00 hod, odchod o 18.00 hod, obed je vyznačený od 13,30 - 14.00 hod, na vypl. paske je 1 den - 7,5 hod, ale v knihe dochadzky je zapis 8 hod vratane obeda. Další den je zapis v knihe dochadzky príchod 10.00 hod, odchod 13,30 hod + čerpanie NV 4 hod, na vypl. paske je ten den 7,5 hod, prečo teda je odpis z nadčasu /NV/ 4 hod a nie 3,5, tak ako mam na vypl. páske. Prečo veduca píše do knihy dochádzky 8 hod a nie len, 7,5 hod a vyznačíť by mala obed 0,5 hod, takto mi nesprávne odpočítava z nadčasu, zamestnávatel mi preplaca len 7,5 hod , súrne by som potrebovala odpoved/ vysvetlenie/ od mzdovej učtovníčky, ešte sa chcem opytat v den ked som vobec nebola v praci, z nadčasu sa mi odpisuje 7,5 hod alebo 8
Naposledy upravil Darina1234 : 18.05.13 at 07:51
avalik Darina, uz mam z toho gulas, v jednom prispevku pises, ze mas skrateny uvazok na 4 hod. denne, teraz pises o uvazku 7,5 hodin denne
Darina1234 ospravedlnujem sa, je to chyba mojej veducej, že tak je to domotane, že ani ja neviem z toho vyjsť, preto take otazky aj davam, ide o to, že pracovna zmluva sa mi menila, jeden mesiac bola na 20 hod týždenne vtedy som musela pracovať viac a vznikol mi ten nadčas,ktorý som si čerpala, ked mi platila nova prac. zmluva na 40 hod. týždenne .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    tak uz mi je to jasnejsie
    mas urcity pocet hodin prace nadcas este z cias ked si robila 4 hod denne

    teraz je tvoj uvazok 7,5 hodin denne od 10:00 do 18:00 vratane obed. prestavky

    v den cerpania:
    praca 10:00 - 13:30 t. j. 3,5 hodiny ... nevznikol ti narok na prestavku a preto zvysok pracovneho casu, t.j. 4 hodiny je NV
    Darina1234 ešte sa chcem opytat v den ked som vobec nebola v praci, z nadčasu sa mi odpisuje 7,5 hod alebo 8
    avalik 7,5 - tolko kolko si mala robit, prestavka na obed sa nerata

    vysvetlenie od mzdovej učovníčky ohľadom odprac. hodím v mesiaci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.