Zavrieť

Porady

Daňové skupiny

Prosím vás o radu.

Účtujete niekto v programe PROLUC? Jáááj, neviem si na tento program zvyknúť... mám problém... pri účtovaní fa, dobropisov, pokladne, odomňa chce, aby som vždy určila Daňovú skupinu.
Tak určujem buď 3,4,123,124, alebo 128 a 8.

Len čo sú vlastne tieto daňové skupiny? Snažila som si to aj na nete vyhľadať, nech si o tom prečítam, podľa čoho to takto rozdeľujem, ale nenašlo mi nič konkrétne...

Ide mi to, že napr. známa čo účtuje dlhé roky v programe Pohoda, to nemá, tak sa ma pýtala, čo to vlastne je... reku, čo ja viem? Kázali mi tak účtovať, tak tak účtujem...

Neviete mi teda poradiť, kde by som si naštudovala do akej účtovnej skupiny zaraďujeme doklady?

Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...manuál k SW nemáš? Je to vec SW, takže oni Ti povedia. Podľa toho, čo píšeš je to členenie, do ktorého riadku DP k DPH sa má doklad zahrnúť. Pozri si nastavenia, tam by si to mala mať. Ale veľmi Ti neodporúčam to meniť, ak nevieš, čo ideš robiť - teda aký dopad to bude mať....
    A mimochodom toto má každý SW pokiaľ je ÚJ platcom DPH - inak by soft asi ťažko správne vyplnil DP k DPH...
    salonocka1 fakt? ja reku to len tento blbý soft má takúto funkciu... no tak to musím tej známej povedať... ďakujem pekne

    A manuál mám... ale tento soft je ako za trest... no veru, je to tak ako píšeš, je to členenie do ktorého riadku DP k DPH doklad patrí.

    ďakujem za odpoveď

    eva0704 je offline (nepripojený) eva0704

    eva0704
    Ja robím v programe PROLUC rok a tiež som si naň nemohla zvyknúť. Daňové skupiny znamenajú to do kt. riadku DP k DPH doklad patrí. Ja uvádzam 3,4 - daň na výstupe (3 je základ, 4 je DPH), 123,23 je daň na vstupe (123-základ, 23-DPH).
    salonocka1 super... ďakujem pekne... no neviem, stále rozmýšľam, či si nezmením na rok soft....ale keď si predstavím, že sa mám znovu učit niekde v novom, tak neviem...

    Aj si si už zvykla naň?

    Ďakujem pekne... zapíšem si to...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.