Zavrieť

Porady

vyradenie auta z majetku firmy

firma chce vyradit auto z majetku. je tu vsak 1 hacik, auto sa nepouzivalo /ja ani neviem, kde sa nachadzalo "zmizlo" a teraz som dostala protokol z inspektoratu o vyradeni z evidencie. Okrem toho auto ma na 022 hodnotu 3130,- a na 082 hodnotu len 175,- (tieto udaje sa vlecu po mojej predchodkyni v uctovnictve este z r. 2008)
Ako ho mam spravne uctovne vyradit?
Adiks Dokonca, aj keď sa auto vôbec nevyužívalo, účtovné odpisy tam nejaké mali byť, znížené oproti tomu, keď sa auto riadne využíva, ale auto fyzicky aj morálne zastaráva, aj keď sa nevyužíva.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nevieš prečo sa neodpisovalo? Lebo sa nevyužívalo?
    prečo neriešiš problémy v účtovníctve? od r.2008 nebol čas?
    A čo inventarizácia DM povinne raz za 2 roky? Nebol čas? Auto ti nechýbalo? teda záznam o jeho existencii?
    Ak už nič neopravíš, a nevieš spôsob vyradenia - likvidácia? škoda?, predaj?
    tak by som z opatrnosti účtovala o škode 549/082.rozdiel 3130-175
    a vyradenie klasicky 082/022
    emula1 samozrejme, ze mi chybalo, stokrat som sa na to konatelov pytala, auto jednoducho zmizlo este za cias stareho konatela, preco sa neodpisovalo tiez netusim a ked som to prebrala a nemala auto, tak som ho dalej neodpisovala, lebo tam bol neskutocny bordel, ziadny odpisovy plan a pod...
    teraz po x rokoch sa toho novy konatl chytil, nasiel, ze auto sa asi "zlikvidovalo" niekde v martine, ale ziadny doklad o tom nie je, akurat vybavil ze bolo odhlasene a vyradene z evidencie.
    ja som sa na to fakt pytala asi tisickrat a bolo mi povedane, ze to mam nechat zatial tak, preto som s tym doteraz nic nerobila...
    takze asi budem teda rozdiel uctovat ako skodu 549/082

    vyradenie auta z majetku firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.