Zavrieť

Porady

zahraničná pracovná cesta vyúčtovanie

Chcem sa spýtať ako vyúčtovať pracovnú cestu do Nemecka, keď zamestnanec nastúpil na vlak z pracoviska v SR o 6.00 na št. hranici bol v ten istý deň o 14.50. a na druhý deň prišiel do cieľa v Nemecku. Samozrejme sa potom vracal po týždni späť na SVK, ale mňa zaujímajú iba tie náhrady na začiatku. Na SVK cestoval necelých 9 hodín, tak by mal mať nárok na 4€ a potom od hranice v ten istý deň od 14.50 do 24 hod by mal mať nárok na 22,50€. Je to takto správne, alebo má zamestnanec nárok iba na náhradu z cesty mimo SR???? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Má nárok aj v zahraniční aj za čas na Slovensku. Slovensko 4€. zahraničie tiež počítaš podľa Zákona o CN § 13. Počítaš každý deň SC.
    (4) Ak zahraničná pracovná cesta mimo územia Slovenskej republiky trvá v kalendárnom dni
    a) do 6 hodín vrátane, patrí zamestnancovi stravné vo výške 25 % zo základnej sadzby stravného,
    b) nad 6 hodín až 12 hodín, patrí zamestnancovi stravné vo výške 50 % zo základnej sadzby stravného,
    c) nad 12 hodín, patrí zamestnancovi stravné v sume základnej sadzby stravného.
    Naposledy upravil Tweety : 23.05.13 at 10:35
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivkň Ďakujem.
    ivkň ešte sa spýtam, či je to správne tak ako som napísala?? myslím čiastky a hodiny...
    ivkň A ako mám postupovať, keď nastúpil na vlak v SR, cesta po hranicu trvala nejakú 1 hodinku (SR tým pádom bez nároku na stravné), potom prechádzal cez ČR vlakom (nejakých 8 hodín- tu by som dala diety 300 czk) a potom cez hranice do Nemecka a tam aj pracoval (to vychádza nejakých 9 hodín- 22,50€). Je to takto správne? A musím robiť dva cesťáky, keďže je to v CZK a v Eurách, alebo stačí ak dňom vyhotovovania zúčtovania prepočítam tie české kurzom??? Ak prac cesta skončila 13.5. a ja robím vyúčtovanie s dátumom 22.5.2013 tak kurz dám z 21.5.2013?
      zbaliť

    zahraničná pracovná cesta vyúčtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.