Zavrieť

Porady

Účtovanie dobropisu, plátca DPH - Oberon JÚ

Prosím Vás , poraďte mi ako mám v Oberone JÚ zaúčtovať dobropis, ešte som to nerobila. V marci mi prišla faktúra, ktorú som zaúčtovala v knihe záväzkov. Dnes(27.5.2013) mi prišiel dobropis k k tej marcovej faktúre s dátumom vystavenia 30.4.2013. Zaúčtujem to tiež v knihe záväzkov...aký mám k tomu uviesť typ DPH ?,a čo s tým ďalej ? musím podať dodatočné DP DPH ale za ktorý mesiac ? prosím o radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Účtuješ tiež v knihe záväzkov a vyberieš si typ dokladu "Dobropis", ale v položkách musíš uviesť v kolonke množstvo, mínusovú hodnotu. Pozor !!! -NIE MÍNUSOVÚ CENU . Typ : oprava odpočítanej dane do r. 28(+) a mesiac DDP DPH - apríl.( za predpokladu, že si mesačný platiteľ.)

    Prečo sa tak zdráhaš DDP DPH ? Veď o nič nejde. Tak toto blbé zaraďovanie odpovede ma uistilo, že Porade mám dať pá,pa.
    Naposledy upravil Melnick : 28.05.13 at 15:35
    veronika 123 Ďakujem, ale teraz čo mám robiť keď na chybu sa prišlo 24.5.2013 a firma mi poslala dobropis s dátumom vystavenia 30.4.2013 a dobropis mi prišiel včera. Mám im volať , aby zmenili dátum alebo podať dodatočné DP za apríl? Ako si potom ten dobropis zúčtujem s riadnou FA lebo sa jedná iba o o časť položky ,ďakujem za radu.

    Tak som volala teraz do tej Firmy a pani mi povedala , že mi nemôže prerobiť ten dobropis pretože sú tiež mesačný platitelia a , že si to kľudne môžem zaradiť do mája keď mi to prišlo 27.5.2013, že by to nemal byť problém...tak čo teraz ?????
    veronika 123 OK...takže DDP DPH...ja sa nezdráham len zisťujem lebo som sa s dobropisom ešte nestretla. Dúfam, že s tým pá,pá to nemyslíš vážne. Tvoje rady sú pre mňa veľmi užitočné. !

    Účtovanie dobropisu, plátca DPH - Oberon JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.