Zavrieť

Porady

Ako sa vyhnut dani z prenajmu bytu vlastnemu synovi

Dobry den, syn potrebuje najomnu zmluvu pre prispevok na byvanie. Ja som normalne zamestnana s pravidelnym prijmom. Chcem sa opytat ako sa vyhnut platbe dani z prenajmu nehnutelnosti. Aku sumu dat do najomnej zmluvy. Ak bude 0eur? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Príjem z prenájmu je oslobodený do výšky 500 € na daňovníka ročne.
    Ak sa prenajíma byt, ktorý je v spoluvlastníctve manželov - môžu si prenájom rozdeliť a obaja si uplatniť oslobodenie 500 €. Do tejto výšky - spolu 1000 bude príjem z prenájmu oslobodený.
    Naposledy upravil azla : 28.05.13 at 15:07
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Rpeet cize ak sa do najomnej zmluvy da 40e mesacne a menej, tak rocny prijem bude maximalne 480e, takze nebude treba podavat danove priznanie? Dakujem.
    azla Presne tak.
    Radka08 Ja by som sa v tejto súvislosti tiež chcela spýtať - v zmluve treba uviesť, že tých 40 € je výška prenájmu + že nájomca platí ešte aj ostatné náklady súvisiace s nájmom - teda teplo, ohrev teplej vody + elektrina?
    Keď napr. máme nájom (inkaso Bytový podnik) 209 € + 33 € je elektrina a nájomca by uhrádzal celkovú čiastku 300 €, tak ten rozdiel 58 € je príjem z prenájmu? Alebo príjem z prenájmu je celých 300 €? Tomuto stále nerozumiem a ďakujem každému, kto mi to ozrejmí
    veva125 prijem z prenajmu je 300 €, zaplatene vydavky si odratate. . Aj keby najomca platil 33€ priamo elektrikarom (bol by to vlastne nepenazny prijem 33€ pre prenajimatela)
      zbaliť

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    manželia prenajímajú byt, manžel má aj DIČ, manželka DIČ nemá.... tento rok by bolo pre nich výhodné rozdeliť si nájom a to tak, že manželka bude mať 500 EUR a manžel zvyšok..... je možné takto rozdeliť príjem z nájmu, aj keď manželka nemá pridelené DIČ? Ide iba o to, aby si uplatnila úľavu 500 EUR aj ona, vychádza to tak pre nich lepšie..... treba na to rozdelenie príjmu vypracovať nejakú zmluvu?

    Ako sa vyhnut dani z prenajmu bytu vlastnemu synovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.