Zavrieť

Porady

dopocula som sa, ze ak som na PN (som zivnostnik) a neplatila som do socilaky, tym padom som nepoberala nemocenske, tak si musim platit ZP sama.

To je trosku prituahnute za vlasy nie?Ked sa na to pozriete laickym okom, tak ked nedostavam plat kedze som na PN, nepoberam nemocenske tak skade si to mam zaplatit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No dobre si sa dopočula , je to pravda ... ak nemáš nárok na nemocenské dávky, tak počas PN musíš platiť odvody do ZP .

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Danielle369, tictac7, Mila123, kn-alka, BXLmiami, JM1968, kajanakaja
    7

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Čo je pritiahnuté za vlasy?Na to skade budeš mať na zdravotné si mala myslieť ked si robila,poistiť sa.

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Je to choré, podmieňovať neplatenie poberaním dávok. Ak je raz PN je jasné, že nemá príjem. Zase jeden zákon prijatý "v prospech občanov". Keď maródi krátkodobo, to sa ešte dá, ale čo ak to bude niečo vážnejšie?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JM1968 ešteže som sedela ako som sa toto dočítala...živnostník čo sa sám živí, nič nepoberá, ochorie a nech platí....no dúfam, že len nejakú alikv.časť toho zdravot.poistenia
    Xanti No žiadna alikvotna časť, platí celé odvody do ZP v takom prípade ako je rozoberané vyššie.
    timka24 zase niekto mudry kto schvaloval tento zakon...a BXLmiami ano jasne ze clovek musi mysliet na vsetko a nastastie nie som ta ktora, je na to velmi zle, ze mam z coho tu zdravotku zaplatit, ale predstav si niekoho, kto sa v peniazoch netopi a nema cim platit ucty, nema na to platit podla mojho nazoru dost vysoke odvody do socialky a stale sa zvysujuce odvody do zdravotky
    Xanti No ak niekto kto platí odvody do SP onemocnie tak má nárok na platenú PN, a tým pádom odvody do ZP a SP neplatí. Takže si si vzala zlý príklad.

    A ak onemocnie nový živnostník čo predtým pracoval v pracovnom pomere, tak sa vie prihlásiť na dobrovolné poistenie a poberať nemocenské dávky a tým pádom neplatiť odvody do ZP.
      zbaliť

    dopocula som sa, ze ak som na PN (som zivnostnik) a neplatila som do socilaky, tym padom som nepoberala nemocenske, tak si musim platit ZP sama.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.