Zavrieť

Porady

Má niekto skúsenosti s preregistrovaním DPH počas mesiaca?

Pozdravujem super poraďákov potrebovala by som poradiť či má niekto skúsenosti s preregistrovaním DPH počas mesiaca, ide hlavne o skúsenosti a rady nakoľko mi teraz zrovna na tento mesiac prebieha daňová kontrola:-(preregistrovali sme sa zo 7 na 4.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Povodnu odpoved spred cca 2 hodín som nenašla uloženú tak v kratkosti.
    nevidim rozdiel medzi mojim pripadom ked preregistracia bola k 1.2.2013 podla rozhodnutia DU a tvojim ked je to v priebehu mesiaca.
    rozhoduje dátum dodania takže na čast dokladom plati zakaz odpočítania DPH a na dalsiu cast máš nárok na odpčet.
    Poskytnutie služby a dodanie tovaru tvojim odberateľom dodaníš DPH na výstupe podl rovnakého pravidla.
    upravujem na základe komentárov
    Z hľadiska možnosti odpočítať DPH po registrácii-§4 je logické a istá výhoda, že si podala jedno DPH k xx.yy.2013 podľa §7
    a druhé podľa §4 od xx+1.yy.2013. Takže k dátumu xx.yy.2013 máš inventúru a odpočítaš si DPH zo zásob, a tiež aj z odpisovaného majetku, prípadne aj z drobného majetku, ktorý si kúpila v priebehu roku 2013,
    Naposledy upravil KEJKA : 03.06.13 at 19:28
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Fuljerová OK to je v poriadku , len podľa pokynov metodika v BB pre DPH som podala dve danové priznania jedno 7 a druhé 4, pričom v 7 mi vyšla vl.daň.povinnosť a 4 nadmerný, spolu so sprievodným lisom som oznámila DU moj postup a samozrejme zápočet daní , výsledok bol nadmerák cca 1800 eur, teraz mi zrovna na toto obdobie beží kontrola:-(
    KEJKA Aha tak to ma nenapadlo
    Ja by som neriešila ale podala jedno DP DPH.
    Fuljerová Môžem ešte poprosiť o radu ako by ste postupovali pri odpočte DPH a zásobách , ktoré som nakúpila podľa 7 , myslím si, že aj na DÚ majú z toho riadny guláš, vôbec sa neviem vymotať z toho kolotoču, že niekto by spravil tak a druhý onak...
    KEJKA nuž musíš sa naučiť vymotávať.
    svoju odpoved som doplnila...............
    Fuljerová ďakujem za doplnenie , no stále si myslím, že kontrolorka myslí nasledovne: že DPH (par.7) by som si nemala celú uplatniť ako odpočet podľa par.4 (samozd.), lebo som niečo medzičasom faktúrovala - zásoba par.7 a tým pádom by som mala mať odpočet nižší je to OK...nemám skúsenosť, ešte poz. podľa par. 4 som zatiaľ nič nenakúpila na sklad, všetky skladové veci boli ešte nakúpené podľa par.7 ďakujem
    KEJKA ale to som predsa jasne napísala, že DPH si uplatňuješ až zo zásob podľa ich inventúry ku dňu registrácie podľa §4, tak čo sem pletieš §7?
    Fuljerová Vidím že čím viac odpovedí tak iné názory , ja Vašej odpovedi úplne rozumiem , len mi stále nie je jasné prečo!!!!! matodička v BB mala postup , že celú 7 odpočítam vo 4 (samoz.) a vôbec nespomínala žiadnu inventúru zásob....
    KEJKA tak sa mrkni do Z DPH a do iných porád.
      zbaliť

    Má niekto skúsenosti s preregistrovaním DPH počas mesiaca?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.