Zavrieť

Porady

Odmietnutie platenia dane

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
V suvislosti s udalostami na Slovensku si mnohi ludia (aj tu na porade) kladu otazku o legitimite platenia dani v state, ktory umoznuje nezodpovedne nakladanie s nimi, ba az rozkradanie a ktory svojim obcanom neposkytuje za dane nimi odvedene, ziadny, alebo obmadzeny, ci nekvalitny servis.
Natiska sa preto otazka, ci je nutne dane platit bezpodmienecne, alebo, ci je mozne legalne odmietnutie platenia dani prave z tychto vyssie uvedenych dovodov. Nema nahodou takato myslienka nejaku oporu v ustave, v zakonoch, ci nebodaj v "charte ludskych prav OSN". Viem, som asi naivny, ale topiaci sa aj slamky chyta.
Naposledy upravil taiko : 31.05.13 at 08:33 Dôvod: drobne opravy
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

iba smrť a platenie daní máš v živote isté
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Neplatenie daní je trestným činom.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zaplať dane a potom sa sťažuj ....

Ešte aj Al Capone na neplatenie daní doplatil ........
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
buchač
Zaplať dane a potom sa sťažuj ....

Ešte aj Al Capone na neplatenie daní doplatil ........
Iba na neplatenie daní, iné mu nikdy nedokázali.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
no ste mi pomohli, ale kukam, ze nie som sam ani prvy co sa nad tym zamyslal :-) http://www.prave-spektrum.sk/article.php?745
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
....zda sa ze sa diskusia o daniach a legitimite ich platenia sa pomalicky rozbieha. Je tu zaujimava iniciative Martina Dana, ktora sa snazi aj tejto problematike venovat. http://www.youtube.com/user/martindano a


Bravoooo Martin
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Budeš jazdiť po ceste, využívať verejné osvetlenie, chodiť po chodníkoch, využívať MHD, vlaky,...?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Letko
Budeš jazdiť po ceste, využívať verejné osvetlenie, chodiť po chodníkoch, využívať MHD, vlaky,...?
Samozrejme ze budem chodit po cestach aj sa tesit verejnemu osvetleniu. Spominal som niekde, ze by som vobec nechcel platit dane? V NL platim 52% dan, ale skoro vsade okolo seba tie peniaze vidim. Skoro vsetko vybavis elektronicky, cesty su hadam najlepsie v Europe, na urade si pan a zakaznik a o socialnom systeme ani nema vyznam hovorit. ( snad len narok na 1 mediac podpory za KAZDY odrobeny rok, alebo za istych okolnosti rocna platena marodka). Ludia aj po zaplateni takych vysokych dani maju auta, chodia na zimnu aj letnu dovolenku, nie su nuteni jest odpady a podobne.

Ide podla mna o to ci je spravne, ak stat na daniach vyberie 1000 EUR, na servis pre obcanov minie 100 a zvysok rozdelia uradnici kamaratom a sponzorom.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Braňo
iba smrť a platenie daní máš v živote isté
Daniari kosia pre seba, a aj pre nás, vraj.

Vraj smrť, každého, aj toho čo platil dane ako má, a aj toho akože. Že na ne nemá.

Kúpme si chrobáka, štát za to zacvaká, MY, že?

Je dobré, či nie je dobré, mať chrobáka v hlave?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tweety
Neplatenie daní je trestným činom.
No mnohým vyjde daňová povinnosť nula, dane neplatia a ani ich nikto trestne nestíha. Napríklad bezdomovci.
Ak je platenie daní jediný problém zadávateľa, tak stačí, aby prestal mať zdaniteľné príjmy.
3 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Možno by stálo za úvahu navrhnúť nie "progresívnu" daň ale "degresívnu".
Čím väčší základ dane tým menšie percento zdanenia.
Napríklad do 100 € 100% daň
A nad takú miliardu € by daň klesla na 0%.

Možno by sa všetci snažili zarobiť, čo najviac, aby platili menšie dane. A mali by sme najväčší počet miliardárov. A rebríček najbohatších by zrušili, lebo by sme obsadili všetky miesta.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

To akože z nuly, daň, platiť? Z hovna, to áno, však je, aj na hovno, ak je. Ale z nuly? Krát, deleno, plus, mínus. Že by z hovna bič sa dal upliesť?

Ale sme ...
Naposledy upravil sito : 13.06.13 at 07:18
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

marjankaj
Možno by stálo za úvahu navrhnúť nie "progresívnu" daň ale "degresívnu".
Čím väčší základ dane tým menšie percento zdanenia.
Napríklad do 100 € 100% daň
A nad takú miliardu € by daň klesla na 0%.

Možno by sa všetci snažili zarobiť, čo najviac, aby platili menšie dane. A mali by sme najväčší počet miliardárov. A rebríček najbohatších by zrušili, lebo by sme obsadili všetky miesta.

Ján, a nešlo by to aj pri kúrení v bytovom dome? Čím viac vlastník kúri, tým nenej platí, pripadne menej doplatia. alebo neplatia. Ale, ktosi musí za dom, že? Pri ročnom vyúčtovaní majú preplatok, niektorí? Ako je to možné, reálne

Ako stupienok sme osožní. Ak nie sú po ruke schodíky, aj chrbáty môžu tak poslúžiť, že?

Vydržať!!!
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sito
To akože z nuly, daň, platiť? Z hovna, to áno, však je, aj na hovno, ak je. Ale z nuly? Krát, deleno, plus, mínus. Že by z hovna bič sa dal upliesť?

Ale sme ...
Čo ti nefunguje kalkulačka?
0 krát 100% je zase len 0.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dan nech bude aj 50%, len nech ju vsade dookola vidime, v skolstve, v zdravotnictve, v sudnictve, na cestach, na uradoch. Nech mi ta dan setri cas, nervy aj peniaze. A nech sa po zaplateni tej dane aj budem trosku tesit zo zivota vo svojej krajine
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

taiko ,ty maš nebezpečné myšlienky....

ak sa ich nevzdáš, tak časom Ťa eliminujú...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Indeed
taiko ,ty maš nebezpečné myšlienky....

ak sa ich nevzdáš, tak časom Ťa eliminujú...
ako presne to myslis? Mam sa vzdat myslienky na to, ze za svoje odvedene dane mam mam zaruceny adekvatny servis od statu?
Problemom asi je ze sa vsetci rychlo vzdavame myslienok na pravo, spravodlivost, slusnost, bezuhonnost, efektivitu. Ked ides do obchodu, tak za svoje penieze dostanes adekvatny tovar, preco by to tak nemalo byt aj vo vztahu k statu a k daniam?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Otazkou popri tom vsetkom, alebo mozno vdaka tomu vsetkemu ostava, ci sa na Slovensku vobec oplati pracovat, ci podnikat. Ci vobec taky priemerny zivnostnik, ci podnikatel ma vobec sancu sa nejako slusne uzivit, bez toho, aby nemusel neustale rozmyslat o tom, ci a ako ma niekoho ukratit. A je jedno ci hovorime o danovom urade, dodavateloch, odberateloch, ci zakaznikoch. Alebo ci moze taky clovek spokojne spat a existovat, ak vie ze mu klientelizmus, bezpravie, rodinkarstvo, neustale zmeny v zakonoch a neustale snahy "statu" o dalsie a dalsie prispevky do statneho rozpoctu. Vsetky tieto veci by mali byt pokryte danami, ktore platime.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sito
marjankaj
Možno by stálo za úvahu navrhnúť nie "progresívnu" daň ale "degresívnu".
Čím väčší základ dane tým menšie percento zdanenia.
Napríklad do 100 € 100% daň
A nad takú miliardu € by daň klesla na 0%.

Možno by sa všetci snažili zarobiť, čo najviac, aby platili menšie dane. A mali by sme najväčší počet miliardárov. A rebríček najbohatších by zrušili, lebo by sme obsadili všetky miesta.

Ján, a nešlo by to aj pri kúrení v bytovom dome? Čím viac vlastník kúri, tým nenej platí, pripadne menej doplatia. alebo neplatia. Ale, ktosi musí za dom, že? Pri ročnom vyúčtovaní majú preplatok, niektorí? Ako je to možné, reálne

Ako stupienok sme osožní. Ak nie sú po ruke schodíky, aj chrbáty môžu tak poslúžiť, že?

Vydržať!!!
No keď nikto nebude platiť dane, lebo všetci budú zarábať miliardy, tak sa predsa nikto nenasťahuje do nejakého bytového domu. A nemusí ani platiť nejaké zdravotné a sociálne poisťovne. Veď na to všetko bude mať.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
taiko
Otazkou popri tom vsetkom, alebo mozno vdaka tomu vsetkemu ostava, ci sa na Slovensku vobec oplati pracovat, ci podnikat. Ci vobec taky priemerny zivnostnik, ci podnikatel ma vobec sancu sa nejako slusne uzivit, bez toho, aby nemusel neustale rozmyslat o tom, ci a ako ma niekoho ukratit. A je jedno ci hovorime o danovom urade, dodavateloch, odberateloch, ci zakaznikoch. Alebo ci moze taky clovek spokojne spat a existovat, ak vie ze mu klientelizmus, bezpravie, rodinkarstvo, neustale zmeny v zakonoch a neustale snahy "statu" o dalsie a dalsie prispevky do statneho rozpoctu. Vsetky tieto veci by mali byt pokryte danami, ktore platime.
Neoplatí. Veď istá a dosť početná skupina obyvateľov to už dávno pochopila.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať