Zavrieť

Porady

Stravné lístky - konateľ preto odmieta kupovať stravné lístky sám sebe a jeho manželke

Ahojte poraďáci,čo by ste robili v prípade,ak konateľ a jeho manželka sú zamestnancami v spoločnosti(sro - jedoosobovka) a stravujú sa denne doma,nakoľko prevádzka je v blízkosti bydliska - chodia na obed domov (konateľ preto odmieta kupovať stravné lístky sám sebe a jeho manželke) môžem to nejako ošetriť v internej smernici?? Ešte som sa s tým nestretla :-(
Naposledy upravil Richard : 10.06.13 at 12:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Zamestnavateľ je povinný zabezpečiť stravovanie.

    Ak by dostali príspevok na stravu (je predmetom dane). Toto by som neriešila.

    Najjednoduchšie je objednať stravné listky ( u nejakého sprostredkovateľa ), najlepšie na celý rok kvôli nákladom na doručenie. Postupne to budeš učtovať do spotreby (a oni nech míňajú lístky v najbližšom supermarkete na nakup surovín čo si sami varia obedy ).
    zuzana cinova azla ďakujem,ale niekde v starších témach som čítala názory,že ak manželia (zamestnanci v sro) podpíšu,že sa vzdávajú nároku na stravné lístky,tak je to v poriadku. Aký máte na to názor?
    azla Ak nechcú stravné lístky, tak ich nedonutiš .....a tí čo nemajú nárok zase chcú ....ja som myslela , že riešiš optimalizáciu nákladov firmy -tak prečo sa vzdávať nároku ?

    Stravné lístky - konateľ preto odmieta kupovať stravné lístky sám sebe a jeho manželke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.