Zavrieť

Porady

DPH v poslednom zdanovacom obdobi

Dobry den,
mam takyto zaujmavy pripad. Ku koncu roka som prerusil zivnost. Bol som platcom DPH a tak mi danovy urad urcil dodatocne zdanovacie obdobie,ktore sa koncilo koncom februra.
V tom case v januari, ked uz som mal prerusenu zivnost mi vznikla skoda na vozidle,ale kedze fakturu som si uz nemohol dat do nakladov neuplatnil som si ani DPH, lebo sa podla mojho nazoru jedna o rezijny naklad,ktory sa da uplatnit len pri aktivnej zivnosti.
Poistovna mi odmieta z havarijneho poistenia zaplatit DPH ,lebo vidi na zivnostenskom registri datum posledneho zdanovacieho obdobia koniec februara a tvrdi ,ze v tom case som bol platcom DPH.

Kto ma teda pravdu? Podla mna som si DPH za uplatnit nemohol a posledne zdanovacie obdobie suvisi iba s odvodom DPH za neodpisany majetok a zasoby na sklade a nemozu sa uz v tomto obdobi zapocitavat rezijne naklady.


Dakujem za vase odpovede
Naposledy upravil Dav : 02.06.13 at 13:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kedže aj v poslednom zdaňovacom období si platiteľ DPH, tak si ju odpočítaš, lebo poisťovňa ti DPH nevráti. Z majetku musíš odviesť DPH - ZC odpisovaného majetku, zásoby....., prípadne ak predáš, tak tiež musíš odviesť DPH, nemáš teda čo riešiť.

    upravujem na základe komentu 18.21:
    Podaj dodatočné /nie opravné/, kedže riadne si mal predložiť asi aj predložil do 25.3.
    To že si nemal aktívnu činnosť - to si zohľadni v DPFO za rok 2013 tak že si tieto výdavky a príjmy z poistky uvedieš do VNZD.
    Naposledy upravil KEJKA : 02.06.13 at 16:45
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mato20 No ale vtedy uz som nemal aktivnu zivnost a rezijne naklady si podla mna uplatnovat nemozem. Alebo ano?
    Mozem v tom pripade podat este opravne danove priznanie?
    KEJKA doplnila som odpoved
    marjankaj No v januári už nemá živnostenské oprávnenie, takže ani účtovníctvo nebude viesť. Načo v tomto prípade hovoriť o VNZD.
    KEJKA ale mal prijem , mohol pohladavku riešit v DPFO 2012, ale mozno aj nie.
      zbaliť

    DPH v poslednom zdanovacom obdobi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.