Zavrieť

Porady

Neskoro dodaná FA

v 05/2013 mi dodali FA, ktorá bola vystavená v 12/2012.
Neviem z akého dôvodu... ale ani neviem či ju môžem uplatniť v 05/2013...čo mám robiť?
Ja ako účto. som nevedela že sme niečo preberali nakoľko ani žiadny dod. list sa ku mne nedostal - len teraz dodávateľ sa ozýva že máme nezaplatenú FA.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Faktúru môžeš zaúčtovať klasicky v máji aj s uplatnením odpočtu dph.(ak je uvedená, ste platiteľmi, spĺňate nárok na odpočet) Ak by ste boli robili inventarizáciu k 31.12, tak ako káže zákon, určite by ste boli zistili, že vám faktúra chýba, a mali ste účtovať o nej cez ID.
    Naposledy upravil Tweety : 03.06.13 at 08:50
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maxinka a nevadí ak je dátum vystavenia/dodania r. 2012? Nemusím ani robiť Opravné DP?
    Normálne to zaúčtujem tak ako mi to poslali?
    Tweety Áno tak, DDP nie je potrebné.
    Maxinka ĎAKUJEM Tweety
    Maxinka No to hej..lenže ja som aj robila inv. k 31.12. ale ako som to mohla zistiť keď mi nikto nič nedal...až teraz!!! A im keď som povedal o Inventarizácii..tak mi povedali, že teraz to neriešme, ony len zbadali v máji že majú niečo nezaplatené
      zbaliť

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Uplatnenie práva na odpočítanie dane
    Na začiatok

    (1) Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak

    a) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. a) má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71,
    b) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) je daň uvedená v záznamoch podľa § 70,
    c) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. c) má faktúru od dodávateľa z iného členského štátu a v prípade premiestnenia tovaru platiteľa z iného členského štátu do tuzemska doklad o premiestnení tovaru,
    d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.

    (2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.