Zavrieť

Porady

Nájomná zmluva a dohoda o zmene

- Dobrý deň, prosím Vás ako mám vyriešiť zmluvu o nájme nebyt. priest.: máme nájomnú zmluvu, ktorú každý rok upravíme podľa inflácie. Dohoda o zmene bola vystavená 22.1.2013, tým že od 1.3.13 bude vyšší nájom vyfakturovaný, ale nájomca nepodpísala dohodu včas, tým pádom faktúru vystavila som ešte s nižšou sumou na štvrťrok (III-V). Podpísanú zmenenú dohodu dostala som naspäť s dátumom 28.05.2013. Mám vystaviť na rozdiel („ ťarchopis “) faktúru na štvrťrok III-V pre nájomcu s dátumom 28.05.2013, a na štvrťrok VI-VIII už s vyššou sumou s dátumom 1.6.2013? Podľa Vás mám riešiť problém ako som vyššie uviedla, bude to správny postup z hladiska účtov. a DPH? S pozdravom
- Neviem, či som zle zadala otázku, alebo je nepochopiteľná. Ako mám doúčtovať zvyšnú sumu za nájom? Pôvodná suma je 463,08+92,62 DPH=555,70 – bola vyfakturovaná za III-V ešte v marci, lebo dohoda o zmene ešte nebola podpísaná, a upravená suma podľa inflácie je 480,03+96,01 DPH=576,04-vyfakturovaná za VI-VIII.
Rozdiel je 16,95+3,39DPH=20,34 môžem teraz v májovom DP uviesť? Pekný deň
- Alebo spätne sa neupravuje, ani v prípade, že dohoda o zmene je od 1.3.13, na čo mám prihliadnuť?

- Dobrý deň, odpoveď ešte som nedostala, po čítaní a hľadaní v zákone som opravila faktúru z 1.3.13 podľa § 25/1c ZDPH, lebo bola zvýšená cena od 1.3.13, ale len v máji bola dohoda o zmene schválená s nájomcom. Čo vy na to? Slnečný deň Vám prajem.
Naposledy upravil Difi : 05.06.13 at 09:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nájomná zmluva a dohoda o zmene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.