Zavrieť

Porady

DPH -odpočet par.7

Viem , že som mimo témy, ale nikde nemôžem nájsť podobnú tému alebo otázku a urgentne potrebujem každú radu ohľadom DPH a preregistrovania z par.7 na par.4 a nároku na odpočet (samozdanenie), preregistáciu mi DÚ vykonal počas mesiaca, podľa pokynov metodičky v BB som postupovala a podala 2 DP z DPH jedna par.7 a druhá par.4, máte niekto skúsenosť????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    toto si sa už pýtala a aj som odpovedala.
    Neviem o §, ktorý delí jedno zdaňovacie obdobie na dve časti podľa 7 apodľa 4 zvlášť. Vša, ked si podala, tak si podala, čo už teraz chceš riešiť.
    mimo témy - mala si dať súvisiacu otázku k tej, čo už si raz zadala.
    Fuljerová Hmmm tak sa ospravedlňujem a opakujem , že som tu úplne nová a neviem ani kde sa mi čo uloží:-) som rada že je niekto online a môžem debatovať... ale aj tak ďakujem a beriem na vedomie Vaše poučenie:-(Stále riešim túto tému , lebo aj DÚ pri mojej teraz prebiehajúcej kontrole ju rieši a podľa mňa tiež majú problém s určitými príkladmi.
    KEJKA s tým súhlasím. mala si sa spýtať, na základe akého § chceli tie dve DP za jedno zdaňovacie obdobie,

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Pri 7 nie je nárok na odpočet DPH z nakúpených zásob. T.j. do 21.02.2013 by z týchto zásob, ktoré boli aj predané do 21.02.2013 nemala byť odpočítaná DPH na vstupe. Až od 22.02.2013 pri regisrácii podľa § 4 je možné odpočítavť DPH a to zo zásob ktoré podľa inventúry k 22.02.2013 boli na sklade. To je môj názor, snáď sa niekto ešte vyjadrí. 0 0
    Naposledy upravil Ester plus : 04.06.13 at 18:07
    KEJKA presne to už píšem asi v dvoch súvisiacich otázkach. Akurát neviem, či ten dátum 21.2.2013 si si vymyslela ako príklad, alebo niekde je uvedený.
    A pardon - máš preklep v komentári - rok 2012 má byť rok 2013.
    Ester plus Tie dátumy som si nevymyslela. Ale zadávateľka otázky položila tú istú otázku v rubrike Účtovnictvo a dane a tam boli uvedené aj dátumy registrácie za platiteľa podľa par. 4, 22.2.2013.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.