Zavrieť

Porady

Je možné uhradiť pokladničný blok prevodom?

V obchode nemám terminál, uvažujem o možnosti platby cez Viamo. Nebude to problém ak k takejto platbe vydám klasický pokladničý blok? Alebo je nutné vystavovať faktúru, kde bude platba prevodom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vystavte faktúru a nech Vám ju zákazník uhradí prevodným príkazom.Záleží od obchodných vzťahov aké udržiavate.Ak by to bol nový zákazník, vystavila by som Preddavkovú FA a po prijatí platby a dodaní tovaru vyúčtovaciu .
    mattoo ďakujem,ale...asi som sa zle vyjadril. Ide i skôr o to, či s tým nebude nejaký zákonný/účtovnícky problém. Máme malú prevádzku bez platobného terminálu. V obchode si zákazník kúpi tričko, zaplatí okamžite prevodom (cez mobilnú aplikáciu Viamo, potvrdenie o prevode mi príde okamžite v SMS) a ja mu vystavím pokladničný blok (vypisovanie faktúry by bolo zdĺhavé). Ale v podstate platba kartou cez terminál je tiež bankový prevod,nie?

    Je možné uhradiť pokladničný blok prevodom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.