Zavrieť

Porady

Nákup na eBay Koľko sa čaká na tovar? Od akej sumy sa platí clo?

Chcem si objednať nejaké veci cez eBay. Neviete mi niekto povedať z osobnej skúsenosti koľko cca trvá kým mi tovar príde z USA? A ako mi bude doručený? Niekde som čítal že mi príde domov, niekde že treba ísť na colnicu atď. A nakoniec ako je to s platením dane za kúpený tovar?
Naposledy upravil Richard : 06.06.13 at 20:28
JohnyB2 pride ti priamo na tvoju adresu ... dorucenie trva priblizne 2 tyzdne. Stary tovar sa nezdanuje , novy iba ak jeho hodnota presiahne urcitu hodnotu . Ak budes mat stastie a tvoj balik si colnici neskontroluju , nezaplatis dan. Ja som si posielal zatial len knihy a male hluposti , ziadne clo som este zatial nikdy neplatil.
Richard daj to ako odpoved nie komentar
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Do akej hodnoty tovaru posielaného poštou na Slovensko je tovar oslobodený od cla?
    Od dovozného cla sú oslobodené poštové zásielky nepatrnej hodnoty do 150 EUR ....http://www.colnasprava.sk/wps/portal..._0_A/7_0_VQ#o2

    a tu si prečítaj (na konci) Pomoc pre spotrebiteľov http://europa.eu/travel/shop/index_sk.htm

    do 150 € zaplatíš cenu tovaru a poštovné z tej ktorej krajiny plus Slovenská pošta si pripočíta tuším plus este 5 alebo 7 € za doručenie, nad 150 ti počítajú na clo kurz nie podľa kurzu banky ale podľa svojho kurzu ktorý určujú podľa tabuliek na určité obdobie, najdeš to u nich
    Naposledy upravil viktorviktor : 06.06.13 at 21:17

    Nákup na eBay Koľko sa čaká na tovar? Od akej sumy sa platí clo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.