Zavrieť

Porady

spätný leasing

Neviem si poradiť so zaúčtovaním prvej splátky spätného leasingu.
Stroj je napr. v cene 30 000euro ale lízingovka nám z neho na účet poslala len 20tis euro..10tis si hneď odrátala - nechala ako prvú splátku. Ako to mám správne zaúčtovať?
Ďakujem
Vôbec nevidím túto svoju pridanú otázku medzi ostatnými..prečo? Čo mám nastaviť? A ozaj nikto nevie zaúčtovať tú prvú splátku? Ď.
Naposledy upravil SERVIS : 12.06.13 at 09:39
5 komentárov     zbaliť
Dav Otázka nebola zaradená v žiadnej rubrike
SERVIS ďakujem..aj keď si myslím že som ju zaradila, veď sa ma to pýtalo ako prvé do ktorej rubriky..
avalik Dav, ja ked som klikla na editaciu rubriky tak tam ako hlavna tema (cierna) bolo Uctovnictvo a dane ... preto som uz dalsiu rubriku nepridavala, aby ju Richard mohol identifikovat
Dav pre Avalik :treba dať Save, ináč nepriradí
avalik Dav, ja viem ze treba dat Save ... ale ja som zamerne nic nepriradovala a aj nahlasenie otazky som adresovala Richardovi pozri na jeho vyjadrenie k predchadzajucemu nahlaseniu chyby http://www.porada.sk/t218271-nezobra...ml#post2366439
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Zaúčtovať obidve a na 10 tis. urobiť zápočet
    Naposledy upravil Dav : 12.06.13 at 11:58

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa účtuješ záväzok a obstaranie predmetu LZ v sume podľa splátkového kalendára k LZ /prípadne na 042 plus dalšie náklady/.
    Splátku 10000 zaúčtuješ klasicky podľa splátkového kalendára.tiež /rozúčtovanie istina, úrok DPH, poistenie/
    Predaj za sumu 30000 EUR ide do výnosov, úhrada 20000 EUR klasicky na úhradu faktúry plus zápočet 10000 EUR na úhradu predpisu splátky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.