Zavrieť

Porady

Číslovanie dokladov - nový doklad so skorším dátumom

Ahojte,

v interných dokladoch mám zápočet na dátum 23. 5. zaúčtovaný pod číslom napr. 10101. Po tomto dátume mi prišiel zápočet s dátumom zápočtu 20. 5. Zaúčtujem ho pod číslom 10102 s dátumom 20. 5. a číslom 10102 alebo ho vymením s dokladom 10101, aby mi išli dátumy chronologicky?
A keď mám ukončený mesiac a takýto doklad mi príde 20. 6. s dátumom zápočtu 20. 5., mám kontaktovať obch. partnera aby mi vymenil doklad za iný dátum alebo ho môžem dať k aktuálnemu dátumu, napr. 20. 6.?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Pre teba nastal účtovný prípad dňom doručenia zápočtu. takže účtuj tým dňom alebo neskorším. Do textu môžeš dať vysvetľujúci text s dátumom.

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Ja účtujem ID vždy na konci daného mesiaca, čiže k 30. alebo k 31. A číselnú radu pre ID mám takú, aby som si ju mohla podľa potreby dopĺňať aj spätne (RRMMXX). A kľudne môžeš zaúčtovať aj vtedy, kedy ti daný zápočet doručený...hlavne aby to bolo v tom roku kde to má byť...
    KEJKA doplňanie ? No comment
    cacka Prečo ten sarakzmus? Každému ako vyhovuje....

    Číslovanie dokladov - nový doklad so skorším dátumom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.