Zavrieť

Porady

Zahraničná pracovná cesta, ubytovanie - DPH a mzdy

Dobry den, komplet firma (SZCO + 4 zamestnaci) boli na 2 dňovej (piatok-sobota) pracovnej ceste v HU (výstava a nejaké jednania k tomu). Obedy boli zabezpečené, vecera v piatok bola platena podnikatelom. Doklady máme z hotela (s DPHckou madarskou), a bloky z restauracii. Cestovalo sa firemným autom aj súkromným autom. Ešte problém vidím v dátume, budem to musieť deliť do dvoch mesiacov?? Bolo to 31.5. (do 12tej sme boli v praci, od 13tej sme už boli na ceste a 1.6. sme boli do cca 16tej v HU a potom sa islo domov)
1. Ako mám postupovať pri účtovaní pre DPH a pre daň z príjmov pri ubytovaní, doprave? Alebo tieto doklady pripnem iba k cesťáku a DPH budem "ignorovat" alebo DPH bude daňový náklad?
2. "Cesťáky" sa budú písať pre každého zamestnanca osve? Ovplyvní nejako tento cesťák mzdy? Čo so stravným? Osobné auto použité na cestu patrilo tiež zamestnancovi.
3. Ešte niečo som zabudla?

Ospravedlnujem sa za mozno otravné otázky, ale v živote som sa s takýmto niečím ešte nestretla a chcem to mať dobre a nevracať sa viac k tomu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Každý si vypíše cesťák sám
    DPH sa ignoruje

    Zahraničná pracovná cesta, ubytovanie - DPH a mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.