Zavrieť

Porady

Overovanie IC DPH

Dobry den, chcela by som sa opytat, je nutne overovat a vytlacat ku kazdej fakture IC DPH??
Nakolko moj kolega sa ohana tym, ze drsr moze zrusit registraciu spatne a nemam ako dokazat, ze v case uctovania bolo IC DPH este platne, je to pravda?nemam to ako dokazat pred danovakmi?
Dakujem pekne
Naposledy upravil Dav : 13.06.13 at 12:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    kolega má pravdu. Myslím, že vytlačenie tej jednej strany Ťa vyjde lacnejšie ako prípadné dorubenie DPH + penále.
    ...bavíme sa však o overovaní registrácie DPH mimo SK, keď potrebuješ dokladovať oprávnenosť oslobodenia, resp. prenesenia daňovej povinnosti. (tú poznámku som napísala, preto, lebo v zdaní sa odvolávaš, že drsr môže niekomu zrušiť registráciu)
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    juanitka Dakujem pekne za odpobed. Avsak on to chce ku kazdej jednej fakture, ci skolvenskej, ci zahranicnej, alebo aj ku blockom, co ide do pokladni...cize denne, ked mam 50 faktur, tak vsetko overit a este ked sa mi dodavatelia opakuju a niekedy mam aj 4 faktury za den od toho isteho, tak overovanie a vytlacanie aj ku tomu..no neviem. A predsa, ak dojde ku zruseniu registracie spatne, podla mna tam musi byt rozliseny a uvedeny datum dokedy bolo IcDPH platne a dokedy ucinne, alebo sa mylim?
    tictac7 na overovanie platnosti IČ DPH pri poskytovaní služieb a predji tovaru v tuzemsku nevidím žiadny dôvod. Ani zákon nič také nevyžaduje. Vplyv na faktúráciu s DPH to predsa nemá.
    marjankaj Veď u slovenských platiteľov sa to dá overiť na drsr kedykoľvek(teda ak náhodou práve nerobia údržbu)
    marjankaj Tictac, ale pri došlých faktúrach si môžeš DPH odpočítať iba od platiteľa.
    marjankaj No chcelo by to uviesť § podľa ktorého som povinný uchovávať a predkladať takéto údaje.
    juanitka No to praveze, nie je podla ziadneho zakona, mam taky pocit, ze si skor vyklada zakony po svojom..
    marjankaj Veď nech ti prezradí ten paragraf.
    juanitka http://blog.etrend.sk/peter-furmanik...jsich/diskusia

    No podla mna sa opiera o toto, len este zistim aj paragraf..
    marjankaj No nenašiel som bv tom linku nič o overovaní IČDPH.
    To myslíš vážne, že sa treba riadiť tým, čo si kde-kto napíše do blogu?
      zbaliť

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    nemyslím, že DR SR môže zrušiť registráciu DPH spätne.... A v rámci platiteľov DPH, treba sledovať zoznam, ktorý vydáva DR SR a ten sa mení len občas... takže ak si vytlačíte, alebo uložíte v PC, tak také doklady tlačiť netreba...
    overovať si IČ DPH predovšetkým vtedy, ak vystavujete fa bez DPH, aby ste vedeli pri kontrole dokázať, že to bol platiteľ DPH

    pri došlých faktúrach je potrebné sledovať, či sa nedostali na zoznam DR SR, pri ktorých sa prenáša zodpovednosť za DPH, ak ju váš dodávateľ neuhradí, musíte ju uhradiť za neho vy, môže sa stať, že ju uhardíte jemu a aj štátu. Nemyslím však, že je potrebné kontrolovať a tlačiť či je dodavateľ platiteľ DPH alebo nie, pretože on platiteľ môže byť, ak je však na zozname DR SR, tak zodpovedáte za ním nezaplatenú DPH z vašich došlých faktúr. práve pozerám na stránky DR SR a už je zoznam aktívny a pravdepodobne ho dopĺňajú každý deň. Takže tam treba kontrolovať, či váš dodávateľ nie je v zozname tých, ktorí sú neplatiči. Ja osobne by som takým ľuďom platila faktúru bez DPH a žiadala by som od tohto dodávateľa potvrdenie, že DPH zaplatil a až potom by som mu uhradila faktúru celú...
    Naposledy upravil JAJA11 : 13.06.13 at 12:00
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    juanitka No ja uctujem akurat tak dosle fakturky, vysle faktury ma na starosti kolega, tam predpokladam, ze su overenia aj dvakrat
    No neviem, ale som celkom zufala z toho, lebo mi to zabera dost casu a zda sa mi to nezmyselne, pri nektorych fakturach je samozrejme si to overit lepsie..ale pri stalych dodavatelov bez problemov??
    A to zrusenieregistracie spominal, ze bol vydany novy zakon, avsak ak sa mam priznet nehladala som ten zakon..
    marjankaj Že by zákon o DPH? V trestnom zákonníku alebo zákone o štátnom jazyku by som to ani ja nehľadal.
    JAJA11 a myslím, že štát nezodpovedne prenáša túto povinnosť na daňových poplatníkov... podľa mňa tieto daňové subjekty mali ísť do osobitného režimu, mali začať vystavovať faktúry bez DPH a povinnosť odviesť DPH by prešla na kupujúceho (ak je kupujúci platiteľ DPH), tak ako je to so zahraničnými faktúrami alebo s kovovým odpadom, prípadne s nehnuteľnosťou.... taký platiteľ DPH by sa tak často dostal do nadmerného odpočtu a daňový úrad by si veľmi rýchlo vysporiadal neuhradenú daň....
    marjankaj Ale to je porušovanie ústavy. čl.2
    (2) Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.

    (3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.