Zavrieť

Porady

DPH na Ruskom doklade

Prosím o radu: ak je bloček z RP z Ruska a obsahuje ruskú DPH, ale z Ruska nie je možné žiadať vrátenie DPH, je táto DPH nákladom moje firmy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ruská DPH podľa § 19/3/k/2 ZoDP zrejme môže byť nákladom, lebo nemôže byť uplatnená v odpočte, ako daň na vstupe. Treba si však zistiť aj ďalšie okolnosti, či nebolo povinnosťou prihlásiť tento nákup podľa colných predpisov. Ak totiž uplatňuješ náklady, tak zrejme ide o obchodný nákup, z ktorého máločo podlieha oslobodeniu od colných poplatkov, vrátane DPH z dovozu. Pozri si aj § 48 a § 48a, ZoDPH, tam je niečo vymenované. Závisí aj od sumy nákupu. Ak je to málo, radšej by som to ani neuplatnil. Ak je to naopak veľa, zvážil by som nebezpečie. Skús sa informovať aj na vnútrozemskej colnici, že chceš taký tovar kúpiť, že aké povinnosti máš. Po prihlásení na colnici ti k nákupnej cene, vrátane ruskej DPH pripočítajú aj tabuľkovú dopravu a k celému napočítajú 20% DPH z dovozu, ktorú musíš zaplatiť a budeš môcť odpočítať.

    DPH na Ruskom doklade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.