Zavrieť

Porady

Ako sa postupuje v prípade účtovanie dotácií v sústave PÚ, ak poskytnuté dotácie nie sú dočerpané v bežnom účtovnom období, ale je možnosť presunúť čerpanie v budúcom období.

Ako sa postupuje v prípade účtovanie dotácií, ak poskytnuté dotácie nie sú dočerpané v bežnom účtovnom období, ale je možnosť presunúť čerpanie v budúcom období.
Naposledy upravil Juraj TheDoctor Šelinga : 16.06.13 at 17:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie je dôvod účtovať na 384 DAL,
    Podľa novely Postupov účtovania môže mať účet 346 zostatok.
    Len v prípade, že ide o dlhodobý odpisovaný majetok, tak výdavok sa účtuje 346/384 a rozpúšťa sa podľa výšky odpisov, tak ako je uvedené v prvej odpovedi.
    a_je_to Ja mám nato iba individuálne dôvody.- je to pohľadávkový účet s pasívnym zostatkom, čo robí dojem nedokončenej synfónie. Na pasívnom zostaku 384 mi to pasuje viac a prirodzenejšie. Pasívny zostatok 346 je legálny, ale na riadku 115 Súvahy skresľujúco navyšuje záväzky voči štátu, resp. na riadku 53 skresľujúco znižuje pohľadávky voči štátu. Výnos budúcich období dáva v závierke kvalifikovanejšiu informáciu, než mínus pohľadávka. To sú pre mňa dostačujúce dôvody, aby som pasívny nezúčtovaný zostatok 346 v účtovnej uzávierke a závierke nechcel.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Dotáciu si dostal a máš ju zaúčtovanú na 221/346 ? Ak áno, tak ju čerpáš podľa toho, na čo je určená do bežných nákladov, akoby dotácia ani nebola. Iba vedieš zoznam nákupov a úhrad, na ktoré bola dotácia určená. Ten zoznam na konci roka zaúčtuješ na 346/648. Nezúčtovaný zbytok 346 zaúčtuješ na 346/384, kde bude do druhého roka. Ak je investičná tak tú celú na 346/384 a odpisuješ ju, presne ako zaradenú investíciu, ktorá z nej bola financovaná.

    Ako sa postupuje v prípade účtovanie dotácií v sústave PÚ, ak poskytnuté dotácie nie sú dočerpané v bežnom účtovnom období, ale je možnosť presunúť čerpanie v budúcom období.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.