Zavrieť

Porady

mozny unik na daniach

K21 K21

K21 je offline (nepripojený) K21

Dobry den,
chcem sa opytat ako postupovat ked chcem nahlasit danovy unik, resp. ci situacia dole popisana splna kriteria danoveho uniku.
Byvam v podnajme, kazdy mesiac posielam na ucet majitelovi bytu sumu vyse trojnasobne vyssiu ako mam uvedenu v zmluve o prenajme. Kedze sa plati dan z prenajmu nehnutelnosti, myslim ze by tu mohlo byt podozrenie na danovy unik, ze pan domaci odvadza dan z omnoho mensej sumy ako by mal.
Ako to dokazat, ake informacie uivest,na koho sa obratit.. A ci je mozne ze by som mohol mat aj ja nejaky problem ked taketo nieco nahlasim.

Dakujem za kazdu odpoved
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Možno si budeš musieť hľadať nový podnájom.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

A dokážeš to ľahko, BV a zmluvou., kde je nižšia suma, akú platíš. A propó, pri podpise zmluvy si súhlasil a teraz ho ideš udať?
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

hmm a preco platis viac ako je v zmluve? mozno to prenajimatel berie ako dar
1 0
K21 K21

K21 je offline (nepripojený) K21

@tweety Pri podpise zmluvy som suhlasil, nebola ina moznost. Ale z domaceho sa vyklul zly clovek a chcem to riesit.
@avalik Taky stedry nie som ani na svoju rodinu :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tak sa s ním dohodni na úprave zmluvy, alebo to rieš odchodom z podnájmu, veľa možností nemáš.Ak ho udáš, budeš aj ty vinný, že si s takým niečim súhlasil.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tweety
A dokážeš to ľahko, BV a zmluvou., kde je nižšia suma, akú platíš. A propó, pri podpise zmluvy si súhlasil a teraz ho ideš udať?
Zmluva ešte nič nedokazuje. Až keď mu prídu bubáky, až potom to má zdaňovať.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Myslela som to tak, že tam bude ten rozdiel v sumách. Jedna je na zmluve a druhá v BV.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tweety
Tak sa s ním dohodni na úprave zmluvy, alebo to rieš odchodom z podnájmu, veľa možností nemáš.Ak ho udáš, budeš aj ty vinný, že si s takým niečim súhlasil.
A prečo by mal byť vinný? Že platí niečo naviac? To mu žiadny zákon nezakazuje.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jasné, ale to by bol asi riadny somár, či?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

nahlasiť je jedna vec, DOKÁZAŤ protiprávne konanie vec druhá...
0 0
K21 K21

K21 je offline (nepripojený) K21

Tweety
Tak sa s ním dohodni na úprave zmluvy, alebo to rieš odchodom z podnájmu, veľa možností nemáš.Ak ho udáš, budeš aj ty vinný, že si s takým niečim súhlasil.
takze si este sam spravim problem ked taketo nieco nahlasim, tak to mam chapat?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ides mu narovinu povedat, ze Ty ako obcan nesuhlasis s okradanim statu a budes pozadovat korektnu zmluvu a platby, inac ze budes nuteny to nahlasit?
BTW myslis, ze nahlasenie mozneho danoveho uniku, bude riesit, ze sa z domaceho vyklul "zly clovek"?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mohol by si mať určite, kedže si dopredu o tom vedel, prečo je tá zmluva taká aká je.
0 0
K21 K21

K21 je offline (nepripojený) K21

Asi teda najprv poriesim s domacim a uvidim na com sa dohodneme. Dakujem vsetkym za prispevky
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

K-21 maš to chápať tak,že sa musíš v živote viac snažiť a potom nebudeš mať čas rozmyšĺať o to kto,čo zarobil,alebo nezarobil, a ako k tomu prišiel..
3 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Indeed
nahlasiť je jedna vec, DOKÁZAŤ protiprávne konanie vec druhá...
Nemusí nič dokazovať. Veď bonzovanie prikazuje aj zákon. DU urobí kontrolu a dokazovať bude musieť kontrolovaný, či tie príjmy zdanil.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
K21
Asi teda najprv poriesim s domacim a uvidim na com sa dohodneme. Dakujem vsetkym za prispevky
Určite sa s tebou dohodne na tej vyššej sume. Myslím, že protestovať nebude.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Akosi sa mi to nezdá. Veď si súhlasil so znením zmluvy a aj s číslami v nej uvedené a platíš prevodom na účet kde stopa ostáva... Však by ho tety daniarky mali chyteného raz dva. Úplne niečo iného by bolo keby si platil kešom bez potvrdenky.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
lubko6394
Akosi sa mi to nezdá. Veď si súhlasil so znením zmluvy a aj s číslami v nej uvedené a platíš prevodom na účet kde stopa ostáva... Však by ho tety daniarky mali chyteného raz dva. Úplne niečo iného by bolo keby si platil kešom bez potvrdenky.
A to bude sranda, ak všetko priznáva v daňovom priznaní. A milý K21 si bude musieť hľadať ineho "ubytovávateľa".
Naposledy upravil marjankaj : 18.06.13 at 09:46
0 0
BranislavF BranislavF

BranislavF je offline (nepripojený) BranislavF

ja som tiez mal taky problem prenajímatel sa dohodol ze v zmluve bude mala sumicka ale v skutocnosti nmu budem platit 220€ aby sa vyhol daniam a potom ked som koncil z najmom tak som presvihol par dni z vystahovaním a on mi zaratal este 220€ aby som mu dal a drzal moj osobny majetok ako je elektronika a nejaky nabytok, dalej sám osobne vystahoval nejake moje veci a este chcel aby som mu zaplatil za nejaku skodu ktoru som ani neurobil a ani nebola napisana a zistena pri prebrati bytu .... proste skusal ci som blbý a tak som za nim prisiel a nahral som si záznam ako mi vravel co vsetko mu mam zaplatit ,... ked som si to zdokumentoval tak som rovno vytasil ze uz som volal z policiou a z danovým a že dovidenia pridem v piatok aj s nimi no a najomca nemal moc na výber lebo sa mu zatmelo pred ocami a tak som si zobral svoje veci a zbohom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať