Zavrieť

Porady

DPH pri prevode Zmluvy o spotrebnom úvere

Dobrý deň,

mohli by ste mi poradiť, či postupujem správne pri tomto probléme? Sro mala v majetku automobil, ktorý čiastočne obstarala na spotrebný úver. Úverová čiastka bola vedená na účte 479xx. Automobil sa rozhodla predať, uzatvorila Zmluvu o prevode spotrebného úveru na nového majiteľa, ktorý bude pokračovať v splátkach. Na tento prevod som vystavila faktúru vo výške zostávajúcej časti splátok - otázka je či treba k tejto sume prirátať DPH - a zaúčované je 311xx/641xx. Interným dokladom bol zaúčtovaný prevod Zmluvy o spotrebnom úvere ako 479xx/311xx. Prosím o názor, či má byť pripočítaná DPH a či je účtovanie správne. Ďakujem.
KEJKA prečo zadávaš duplicitné otázky???
http://www.porada.sk/t218801-dph-pri...nom-uvere.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    okrem zmluvy o prevode úveru musela uzatvoriť aj K-P zmluvu na predaj auta. Prípadne aj vystaviť faktúru - na nej bude DPH.
    peniaze však nedostane, resp. nedostane v plnej výške, lebo zmluvou o prevode úveru sa nadobúdateľ auta zaviazal zvyšok úveru splatiť. Toto je finančné vyrovnanie, ktoré s DPH už nesúvisí.
    takže
    311/641 je predaj
    541/082 je odpis ZC a súčasne 082/022 vyradenie v NC
    479/311 - zápočet na základe zmluvy o prevode úveru
    221/311 - prípadný doplatok
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivetal Otázku som nechcela zadať duplicitne, bol to omyl.
    ivetal Áno, je aj zmluva medzi K-P na predaj auta. Zistila som, že suma, ktorou bol automobil financovaný zo spotrebného úveru bola aj s DPH /teda celková cena s DPH bola rozdelená na dve časti, jednu platil kupujúci a druhá bola úverovaná/ . Zostávajúca časť, ktorú preberá nový majiteľ je teda tiež s DPH a podľa mňa by teda na faktúre mala byť uvedená tiež suma s DPH /tá, ktorú má uhradiť nový majiteľ/.
    KEJKA na faktúre bude predajná cena plus DPH. Skutočnosť, že sa súčasne zhoduje so zvyškom úveru, je nepodstatná.
      zbaliť

    DPH pri prevode Zmluvy o spotrebnom úvere

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.