Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz k DPH

Dobrý deň, v 5/2013 sme predali tovar do ČR, takže sme mali povinnosť poslať súhrnný výkaz k DPH. Teraz keď je už neskoro som našla že keď je to do 100 000 Eur stačí poslať štvrťročne. My sme mesačný platitelia DPH a tak som aj súhrnný výkaz poslala za 5/2013 aj keď hodnota tovaru bola len 715 Eur. Je to chyba keď som to poslala teraz a nie po skončení štvrťroku? Máme odteraz povinnosť posielať mesačne súhrnný výkaz ? Alebo niekedy keď budeme niečo predávať napr. do ČR môžme ho poslať štvrťročne? Poprosím o radu.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pri predaji tovaru je hranica, ak sa tá neprekročí, podáva sa kvartálny SV.

§80
(2) Platiteľ môže podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, ak hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) nepresiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku a súčasne v predchádzajúcich štyroch kalendárnych štvrťrokoch hodnotu 100 000 eur; možnosť podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok prestáva platiť od skončenia kalendárneho mesiaca, v ktorom hodnota tovarov podľa odseku 1 písm. a) až c) presiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku hodnotu 100 000 eur, a platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz osobitne za každý kalendárny mesiac príslušného kalendárneho štvrťroka.
0 0
Zuna 40 Zuna 40

Zuna 40 je offline (nepripojený) Zuna 40

Mne sa jedná o to že keď som súhrnný výkaz už poslala na DÚ za 5/13 aj keď sme neprekročili hranicu 100 000 eur za kvartál , či od teraz máme povinnosť posielať mesačne súhrnný výkaz už vždy mesačne alebo môžeme zase štvrťročne. Ďakujem za odpoveď.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nie, podávaš kvartálne.
0 0
Zuna 40 Zuna 40

Zuna 40 je offline (nepripojený) Zuna 40

čiže z odpovede to chápem tak že ak budeme najbližšie yvážať tovar napr. do ČR podávam do 100 000 eur kvartálne a nemám povinnosť odteraz už len mesačne-keď som to teraz poslala vlastne mesačne. Nemám so súhrnným výkazom skúsenosti preto si to takto overujem.Ďakujem za pochopenie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať