Zavrieť

Porady

Nákup tovaru - platba - zamestnanec z osobného účtu

Dobrý deň,
vyskytla sa mi situácia, kedy nakupoval zamestnanec kancelárske potreby (napr. v Tescu) a zaplatil to kartou zo svojho účtu. Keďže na bločiku je uvedené "platba kartou", nemôžem to dať rovno na 501/211 ... pravdepodobne to musím rozúčtovať, napadlo ma cez 333, je to správne? Alebo to otočím, že som mu najprv dala preddavok a išlo by to cez 335? Prípadne ako inak ... a taktiež, ako by vyzeral príslušný doklad? Ďakujem za vaše rady, veľmi mi to pomôže
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    simonova815 je offline (nepripojený) simonova815

    simonova815
    kludne to mozes zauctovat cez ID 501/333
    343/333
    a potom mu bud vyplatis cez pokaldnu, alebo posles na ucet
    cez preddvok by som to nerobila, pride mi to komplikovabnejsie, resp. mas viac zapisov
    masianka Takze vsetky vydavky musim dat aj na 343, ked nakupujem aj tovar do kaviarne z Tesca? Predchadzajuca uctovnicka to davala rovno 501/211, teda na VPD nerozpisovala vsetky sumy, iba celkovu a ci to davala do PC aj cez 343, to neviem, lebo zatial nemam pristup k starym udajom

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... ak nebol poskytnutý preddavok, tak prečo nemožno účtovať 501/211 ? ... veď na VPD bude napísané, že vyplatené zamestnancovi x.y. a doložené dokladom predávajúceho z ERP.

    Nákup tovaru - platba - zamestnanec z osobného účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.