Zavrieť

Porady

DPH priznanie - riadok 28 priznania???

Mohli by ste mi niekto pozriet uctovanie a zaradenie do DPH, cervenou uvádzam.

Spolocnost sro platitel dph uhradil zalohu 120 Eur (platobnou kartou) (na opravu stroja)
Ako doklad o uhrade a danovy doklad k prijatej zalohe dostal z regis. pokladne doklad na sumu 120 eur s rozpisom DPH:
zaklad 100 314/
DPH 20 343/
Spolu 120 /261 riadok 21,23
(zuctovane v banke 261/221)

o 3 dni prisiel po opraveny stroj,
spolocnost mu vystavila
1. storno doklad z registracky
-100 zaklad 314
-20 DPH 343
spolu 120 /211 riadok -21 -23 alebo riadok 28????
vyplatila tuto sumu v hotovosti

dostal fakturu na celkovo fakturovanu sumu
zaklad 500 511/
dph 100 343/
spolu 600 /321 riadok 21,23
uhradil 120 v hotovosti (doklad o uhrade faktury z registracky) 321/211
480 uhrada platobnou kartou 321/261
zuctovanie v banke platobnej karty 261/221


Z poucenia
Riadok 28 - suma dane, o ktorú sa opravuje odpočítaná daň podľa § 53 zákona
nadväzne na opravu základu dane podľa § 25 ods. 1 až 3 zákona

(1) Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví

a) pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky tovaru alebo služby a pri úplnom alebo čiastočnom vrátení dodávky tovaru,
b) pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti,
c) pri zvýšení ceny tovaru alebo služby.

podla mna ani jeden z bodov a - c nenastal
dakujem
Naposledy upravil Sarlotka : 04.07.13 at 18:22
nika.sum Preco mu firma vracala peniaze spat a nevystavila fakturu na ktorej by bola zaloha odpocitana? Pretoze ten krok ze mu vratila peniaze v hotovosti a on ich zase v hotovosti zaplatil sa mi zda fitkivny.
Sarlotka to by aj mna zaujimalo, skor mam pocit, ze mozno im to neumoznuje ich registracna pokladna al. softver alebo nieco, tak to asi riesia takto
... vsetky tie bloky az na konecnu fakturu su z registracky... na prvom bloku je napisana uhrada zalohy platba kartou , na druhom bloku je zakazka č.526. a nasledne je faktura zakazka č. 526 a uhrada hotovost plus uhrada platobna karta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Toto podľa mňa nepatrí na riadok 28, pretože nedošlo k naplneniu § 53, ani § 25. Zvlášť, keď záloha a jej vrátenie, aj konečná fakturácia prebehla v jednom zdaňovacom období. Aj preto, lebo tá záloha vôbec nemusela byť s DPH. Nešlo o platbu vopred za konkrétnu dodávku /cena opravy pri platení zálohy nebola ešte známa/, ani nedošlo k jej konečnému započítaniu s vyúčtovacou faktúrou. Ale ... aj keby si to dala do riadku 28, tak by sa žiadny delikt nestal, lebo nejaké zdaniteľné plnenie sa predsa len vrátilo a zrušilo. To by hádam ani prípadná kontrola nerozporovala.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    geroj22 a ak by došlo k započítaniu s vyúčtovacou faktúrou a zistilo by sa, že záloha bola vyššia ako dodanie tovaru alebo služby a následné vrátenie zálohy by už išlo na riadok 28?
    a_je_to domnievam sa, že nie, lebo o opravu ide, ak sa zmení základ pri dodaní tovaru, alebo služby, nie pri vrátení preplatku na platbe vopred. Ja by som to nepovažoval za opravu, ale ak by to dal niekto iný ako opravu, nepovažoval by som to za katastrofu.
    kn-alka Aj ja to robím tak, že ak ide o vrátenie preplatku (t.j. vyúčtovaciu faktúru) nedávam do riadku 28, iba dobropisy - vrátenie tovaru
      zbaliť

    DPH priznanie - riadok 28 priznania???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.