Zavrieť

Porady

Maďarské mýto, fakturacia, dph

Prosim Vas, mate niekto skusenost so zavedenim myta v Madarsku? ide o to, ze pre slovensku firmu robime prepravu do Madarska a slov. firma navrahla praplacat madarskke myto. A teraz neviem, ci mam do faktury dat platbu myta s DPH alebo bez DPH...PROSIM VAS PORADTE, AK VIeTE, VELMI MI TO SURI...Voprad Vam vsetkym dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Riadite sa riadnym daňovým režimom. Fakturácia so slovenskou DPH. Ak sa bavíme o cene prepravného výkonu, bolo by vhodné do kalkulácie ceny zahrnúť aj mýto.

    Ak sa bavíte s Vaším odberateľom o cene s tým, že je akoby navyše ochotný podieľať sa na výdavkoch za mýto, mám za to, že sa stále bavíte o cene. Predpokladám, že mýto je Vaším výdavkom, t.j. výdavkom prepravnej firmy. Nemožno preto hovoriť o prechodnej položke. Preto nebude žiadnou chybou, ak mýto zahrniete do ceny prepravného výkonu. V prílohe/poznámke a pod. môžete uviesť osobitne aj cenu mýta, ak to považujete za vhodné.
    cinky16 Ide o to, ze cenu za prepravu nam zdivhnut nechcu, ale preplatia nam cast madarskeho myta. My zaplatime myto v madarsku, ktore je bez dph. Ja mam vystavit fakturu pre slovensku firmu zvlast cenu prepravy a zvlast madarske myto...neviem, ako dat to myto...ako pisete p. Acsova by bolo najlepsie, pretoze sa zvysil naklad na prepravu v podobe madarskeho myta zahrnut to do ceny prepravy, ale oni s tym nesuhlasia...
    Misicka21 ako si to vyriešil?mám dať k cene mýtneho aj dph alebo nie??

    Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

    Miška Misicka21
    tak ako to urobiť? mám dať DPH k prefakturácií mýtneho pre slovenskú firmu?

    Maďarské mýto, fakturacia, dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.