Zavrieť

Porady

Mínusová zálohová fa-oprava základu dane-ako účtovať?

Poprosila by som : 1.6. sme uhradili zálohovú fa XX na MV,poslali daň.doklad YY k prijatej platbe a 28.6. doklad ZZ -oprava základu dane, kde vymínusovali daň.doklad YY, ale peniaze neposlali. Toto vozidlo sa ale od 1.6. aj lízinguje, do splátkového kalendára úhradu XX -zálohovú fa zaradili- vykryla 0 a 1 splátku aj poplatok, tak to celé nechápem. Kým neprišla 28.6. tá opravná fa ZZ všetko mi sedelo, 052,474,343 a teraz mám DPH z úhrady zálohovej fa akoby vynulované a tento zostatok mi straší aj na 052. Tak viem, že z uhradenej zálohy si môžem uplatniť dph pri jej úhrade, pri mínusovej mám čakať na ich úhradu? Keby som ten dobropis neúčtovala, tak by mi to sedelo. Dodávateľ sa mi vyjadril, že oni to takto robia a je to dobre Ďakujem skúsenejším.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Keďže sa to stihlo za kalendárny mesiac, tak to takto mohli urobiť. Zálohu si mala zaúčtovať celú iba na 052/221, doklad k prijatej zálohe 343/379 – iba DPH. Odmínusovanie dokladu k prijatej platbe - odmínusuješ zápis 343/379, čím ho anuluješ. Nultú splátku /akontácia ?/ vysporiadaš s nevrátenou zálohou 474+343/052. K prvej splátke predkontuješ DPH a leasingový úrok zo splátkoveho kalendára 562+343/464 a vysporiadaš so zbytkom zálohy 474/052. Ešte problém ?
    JM1968 zajtra skúsim tieto "jednoduché" zápisy porobiť, dakujem veľmi pekne

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Je tam jeden preklep, správne je 562,343/474.
    JM1968 ďakujem, po určitých kombináciách (nakoľko môj soft vyžaduje k dph 343/379 zaúčtovať základ) to vyzerá ok, ste super

    Mínusová zálohová fa-oprava základu dane-ako účtovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.