Zavrieť

Porady

Doklad na počítač

Prosím Vás o radu. Kúpil som počítač v celkovej hodnote 31.850,- Sk. Na bločku mám počítač, monitor a tlačiateň. No a nechcel by som ho odpisovať. Dá sa to rozdeliť na počítač (28.450,-) a na tlačiareň (3.400,-) ako dve samostatné veci, a teda neodpisovať a uplatniť si tento rok celú sumu do daňových výdavkov , alebo to musím brať ako zostavu a teda zaradiť do HIM a 4 roky odpisovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Dá sa to rozdeliť vtedy, ak máš viac počítačov a budeš tvrdiť, že tlačiareň neslúži len tomuto počítaču. Ináč asi nie, lebo samostatne nieje schopná existencie. Ešte by to bolo možné, keby to nebola len tlačiareň, ale aj kopírka, alebo fax.

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    Ďakujem za odpoveď. Asi budem zaradiť do majetku takú starú zaprášenú šunku, 486-tku, ktorá už asi ani nefunguje. Tým pádom budem mať dva pačítače. ďakujem ta tip.

    Lenočka je offline (nepripojený) Lenočka

    Lenočka
    Emily má pravdu, treba si to rozhodiť tak, aby bôl dôkaz, že to nie je ako celok, teda dokázať, že tá tlačiareň nie je pripojená k novému počítaču, ale priradiť ju k niakemu inému. My sme to tak spravili mali sme kontrolu z DÚ a bolo to v poriadku.
    Pekný deň

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Nekúpil 486 za 28 000, ale má nejakú staru 486 čo chce zaradiť aby mal akože 2 ks PC

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    Jasné. Bola to výhodná kúpa. A tá rýchlosť!!! Ale nie. Keď mi poradili že to mám rozdeliť na dva compy, tak som si spomenul na starý šrot ktorý mám v pivnici a tak ho teda zaradím do majetku s dátumom niekedy na začiatku roka
    a keďže som kúpil nový, tak budem mať dva a tlačiareň používať na obidva. Aké jednoduché a pritom geniálne. To by ma nenapadlo. Ešte raz ďakujem za radu!!!

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    hm, a neda sa tlačiareň využívať aj spolu s mobilom? vtedy by sa mohlo argumentovať, že je to samostatné zariadenie, pripojiteľné aj k PC aj k mobilu, a vyhol by si sa odpisovaniu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.