Zavrieť

Porady

Chcem kúpiť tovar od fyzickej osoby.

Dobrý deň poraďáci
Chcel by som kúpiť tovar od fyzickej osoby - nepodnikateľa. (Bol SZČO, no živnosť zrušil, nakoľko sa dostal do finančných problémov).
Čo všetko budem potrebovať (ktoré dokumenty), aby bolo všetko v poriadku? Tým "ja" myslím s.r.o.
Ešte chcem dodať : platbu chce cash, nakoľko na účtoch v banke má exekútora.
Aký doklad budem potrebovať JA ak mu vyplatím peniaze za tovar v hotovosti?

Vopred ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Kúpiť možno od občana veci cez kúpnu zmluvu, podľa § 588 Občianskeho zákonníka. Ak zmluva bude obsahovať prehlásenie, že predávajúci prevzal kúpnu cenu pri podpise zmluvy a podpisy kupujúceho a predávajúceho, tak netreba už nič iné. Ale .... ak je v exekúcii, tak pozor. Lebo už upovedomenie o začatí exekúcie obsahuje zákaz povinnému nakladať s majetkom, podliehajúcim exekúcii. Okrem toho, príjem z predaja veci z podnikania, predanej do 5 rokov od ukončenia podnikania podliehajú zaneniu v priznaní ... ak bude mať zdaniteľný príjem vyšší ako 1867 Eur v roku.
    kabko Ďakujem. Presne toto som potreboval vedieť.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...doplním a_je_to - pozor ešte na zákon o obmedzení platieb v hotovosti - v tomto prípade je to 5.000,-- EUR. Inak len cez účet.
    kabko Ďakujem za upresnenie..

    Chcem kúpiť tovar od fyzickej osoby.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.