Zavrieť

Porady

POHODA: samozdanenie nakúpených tlačív z rakúska

čaute poraďáci, nikde som nevedela dopátrať či môžem samozdaniť aj nakúpené tlačivá z rakúska.... a ak áno aké členenie DPH je potrebné použiť....pretože stará účtovníčka používala pri službách PDsluz. a toto je teraz môj tovar nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    veronika3105 áno bol to materiál.... pre nás...takže môžem to samozdaniť v pohode ak to dám na toto členenie DPH? aj ked je to materiál ?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak máš na faktúre DPH 0%, tak samozdaňuješ.
    Ak tie tlačivá si kúpila z dôvodu ďalšieho predaja, tak to účtuješ na tovar.
    Ak tie tlačivá kupuješ na vlastnú spotrebu vo firme, tak účtuješ na materiál.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronika3105 áno bola s nulovou hodnotou DPH, lebo obaja sme platci... tak dám na 501 a samozdaním?
    katka 23 áno
    veronika3105 a členeni DPH dám aké? môžem to PDnad EU?
    katka 23 ja dávam čl. PN, a potom pri vymeraní DPH v ID vyberiem to správne,Pohoda ťa bude navigovať cez Záznam/Vymerať...
    veronika3105 a prosím ťa v tom ID by som čo mala vybrať? PDnadEU alebo PDsluz? čo je správne?
      zbaliť

    POHODA: samozdanenie nakúpených tlačív z rakúska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.