Zavrieť

Porady

RZZP, preddavky na ZP

Dobrý deň,

rada by som sa opýtala ako mám postupovať,
- szčo a zároveň ZC, s preukazom ŤZP, poberateľ SD a zároveň v roku 2012 mala vyplatené podiely na zisku (je spoločníčkou)
- v zákonnej lehote sme jej nahlásili príjem za dividendy a došlo RZZP s prekvapujúcim výsledkom .....že je v preplatku....
prepočítala som jej RZZP, ktoré je správne zúčtované, ale teraz mám dilemu, ak platila preddavky na ZP vo vyššej sume (podľa DP za rok 2010) a podané DP typ B, ako szčo bolo v nízkej sume , preddavky jej boli započítané ako nákladová , resp. výdavková položka FO a teraz , tým, že priznala príjem za dividendy, pokryla celé preddavky (kt. boli výdavkom)....
je to správne? alebo ako mám postupovať?
Suma o ktorej je reč = 570 €
Ďakujem
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

prikladám stanovisko FS (aj moju otázku, pre kompletnosť)

Dobrý deň,

Kompetenčné centrum finančných operácií Banská Bystrica Vám na základe Vašej žiadosti oznamuje nasledovné:
Podľa § 43 ods. 3 písm. j) zákona o dani z príjmov daň z príjmov plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou a neobmedzenou daňovou povinnosťou sa vyberá zrážkou, ak ide o poistné zo zaplateného poistného na verejné zdravotné poistenie, o ktoré si daňovník znížil v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach príje , vrátené zdravotnou poisťovňou tomuto daňovníkovi z ročného zúčtovania poistného.

Daň vybraná zrážkou sa považuje za vysporiadanú a neuvádza sa v daňovom priznaní. Rovanko nebude u daňovníka táto zrazená daň ani vrátený preplatok ovpylvňovať daňovú povinnosť za predchádzajúce obdobia. Daňovník nebude spätne opravovať daňové priznanie.

Ing. Marta Boráková
Odbor služieb pre verejnosť

Váš dopyt:

Dobrý deň,

rada by som sa opýtala ako mám postupovať,
- szčo a zároveň zamestnancom, s preukazom ŤZP, poberateľ starobného dôchodku a zároveň v roku 2012 mala vyplatené podiely na zisku (je spoločníčkou)
- v zákonnej lehote sme jej nahlásili príjem za dividendy a došlo RZZP (ročné zúčtovanie zdravotného poistenia) s prekvapujúcim výsledkom .....že je v preplatku....
prepočítala som jej RZZP, ktoré je správne zúčtované, ale teraz mám dilemu, ak platila preddavky na ZP vo vyššej sume (podľa DP za rok 2010) a podané DP typ B, ako szčo bolo v nízkej sume , preddavky jej boli započítané ako nákladová , resp. výdavková položka FO a teraz , tým, že priznala príjem za dividendy, pokryla celé preddavky (kt. boli výdavkom)....
je to správne? alebo ako mám postupovať?
Suma o ktorej je reč = 570 ?
Celkový preplatok z RZZP bol vysporiadaný zrážkovou daňou
Ďakujem
Naposledy upravil Mila123 : 23.08.13 at 09:30
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Ak som dobre rozumela, z poistenia SZČO jej vznikol preplatok ?
Mila123 áno, ale ten započítali za dividendy, a konečný preplatok cca 100 € zdanili.....
veronikasad U SZČO by som zaúčtovala preplatok zo SZČ ako storno výdavku (časť, ktorá nebola zdanená) a časť ktorú zdanili ako ostatný nezd.príjem.
veronikasad Nedá sa mi dopísať do predch. príspevku - storno výdavku v členení poistné
Mila123 ale tento rok má preddavky cca 15 € mesačne......
ďakujem Veronika, napíšem na drsr.sk, pridám ich stanovisko,.....
Mila123 t.j. nič nerobíme, szčo si uplatnila vo výdavkoch aj poistné na ZP za vyplatené dividendy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    RZZP, preddavky na ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.