Zavrieť

Porady

Na koľko dní dovolenky má nárok zamestnankyňa?

Zamestnankyňa nastúpila do pracovného pomeru 13.5.2013. Chce ukončiť pracovný pomer, ale předtím si chce vyčerpať dovolenku. Chcem sa opýtať, že na koľko dní dovolenky má nárok od 13.5.2013 doteraz? Ináč by mala nárok na 25 dní. Ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Odpracovala 60 dní ?
miruka Ano odpracovala.
veronikasad Ak pracovný pomer skončí 31.8.2013 - nárok 3/12 ročného nárok, ak skončí čo len o deň skôr tak len 2/12 ročného nároku.
miruka Ďakujem. Pracovný pomer ukončím zajtra, lebo chce si len vyčerpať dovolenku, ktorá jej patrí a potom chce odísť. 2 dni si už vyčerpala, 1 deň si čerpala dnes a zostáva jej teda ešte jeden deň a ten si vyčerpá zajtra a zajtrajším dňom ukončím pracovný pomer dohodou. Nie som personalistka teraz len zastupujem kolegyňu, tak riešim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Má nárok na PČ D za KR, t.j. 2/12 z ročného nároku, t.j. 4 dni ak PP skonči v priebehu 8/2013, nie teda k poslednému dňa 31.8..
    miruka Ďakujem takto som aj ja vypočítala.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    A na koľko dní budem mať nárok ja, keď sa mi prac.pomer skončí 25.10.2013? Podľa mňa na 21. Počítala som dobre?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Ak pracuješ od začiatku roka, 9/12 ročného nároku. Nekonči 25.10., ale 31.10 - vtedy budeš mať nárok na 10/12 ročného nároku, t.j. 21 dní ako si vypočítala.
    wagner Ďakujem, pracujem nepretržite od januára.
    veronikasad od 1.1., alebo 2.1. ?
    wagner Ja robím nepretržite od 25.10.2011
    veronikasad potom máš zrejme prac.pomer na dobu určitú a predlženie do 31.10. neprichádza do úvahy. Vznikne ti nárok len na 9/12 ročného nároku na dovolenku za rok 2013.
      zbaliť

    Na koľko dní dovolenky má nárok zamestnankyňa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.