Zavrieť

Porady

Poskytnutie bezplatnej obchodnej vzorky tovaru do tretej krajiny

Ahojte, ja mám podobnú otázku. Dohodli sme sa s našim novým obch.partnerom z tretej krajiny, že mu zašleme 4 kusy tovaru zadarmo, aby ho videl, vyskúšal a ukázoval svojim zákazníkom. Máme s ním uzavretú zmluvu o distribúcii, kde sa píše, že mu takéto vzorky na začiatku spolupráce zašleme hoci oni ostávajú v našom vlastníctve, a v držbe ich bude mať on. Nie som si však istá, ako postupovať z pohľadu:
- zákona o DPH - môže to byť považované za  bezodplatné dodanie obchodných vzoriek - §8 ods. 3, ktoré sa nepovažuje za dodanie tovaru za protihodnotu?
- zákona o dani z príjmov
- a v súvislosti s tým aj ako účtovať

Poradíte prosím?

A ešte doplňujúca otázka, ako s tým prejsť colnicou?

Vďaka. Aj čiastočné odpovede pomôžu..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lianett je offline (nepripojený) lianett

    lianett
    Skús sa obrátiť na jednu z týchto firiem Dachser, TNT, DHL alebo Fedex, ohľadom prepravy vzoriek a premiestňovania tovaru do tretích krajín majú najväčšie skúsenosti, sú to prepravné spoločnosti a zvyčajne vedia, ako sa v týchto prípadoch postupuje...

    Osobne si myslím, že ak ide o obchodné vzorky, kt. majú mať za výsledok zvýšiť predaj a získať nového zakazníka a tým si do budúcnosti zabezpečiť príjem z podnikania a nový trh, aj keď v tretej krajine, tak by sa z tejto vzorky DPH platiť nemala.

    Ešte ma napadlo v súvislosti s tou colnicou, skúsiť tento link

    http://web.sopk.sk/view.php?cisloclanku=2003113001
    Naposledy upravil lianett : 21.08.13 at 11:42
    Socci Ďakujem krásne, Lianett!! popozerám!
    Socci pozrela som to sopk ale chapem to tak, ze ide o docasny dovoz obchodnych vzoriek, teda by nam ich do 12 mesiacov museli naspat vratit. a to nas pripad nie je, lebo vzorky im nechame nech s nimi manipuluju.

    Poskytnutie bezplatnej obchodnej vzorky tovaru do tretej krajiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.